Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy Alko jet 601 típusú...

Medve68 kérdése:

Van egy Alko jet 601 típusú szivattyúm. Elbírna egy billegős, és egy kalapácsos esőztetőt egyszerre?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen. Próbáld ki.

1/2-es slaggal csak akkor lesz jó, ha nem összehorpadós fajta, mert az lecsökkenti a nyomást.

2017. jún. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a sima szivattyú nem jó az ilyenekre. Erre házivizmű való. A nyomásszabályzás miatt.

Az előttem iró nem tudom mire gondolt a fél collos csővel , de nyomó ágra lehet tenni. Szivóágra meg úgyis KPE csövet tesz az ember.

2017. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vatafak ***** válasza:
a maximális nyomása 3,5 bár ha nincs szintkülönbség, nem hinném hogy elbírna két esőztetőt . mámint valamennyit biztos pisilni fognak de mozogni már nem feltétlenül. a 600w kevés az ilyesmire főleg ha még közben szívnia is kell szegénynek...
2017. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem:

"1/2-es slaggal csak akkor lesz jó, ha nem összehorpadós fajta, mert az lecsökkenti a nyomást."



"Erre házivizmű való. A nyomásszabályzás miatt. "

Ha az öntözőeszközök vízkibocsátása nagyobb, mint a szivattyú vízhozama, akkor minek kéne nyomáskapcsoló?

Konkrét értékeket nem tudunk...

Szóval lehet, hogy jó, de nem biztos.



"a maximális nyomása 3,5 bár ha nincs szintkülönbség"

Kevered a szezont a fazonnal.

Más a vízhozam és a maximális nyomás.

Ezek nem csak a szivattyú típusától, üzemi vízszinttől és a teljesítménytől is függő tényezők.



Na ha ennyire profik vagytok akkor tippeljétek meg, hogy egy 800wattos centrifugálszivattyú 4 méter mély vízszintnél hány kis, szektoros szórófejet visz el 100m hosszú, 1 colos vízvezetékcső végén?

(segítek, hogy az üzemi nyomás a szivattyúnál 2 bar)

2017. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"1/2-es slaggal csak akkor lesz jó, ha nem összehorpadós fajta, mert az lecsökkenti a nyomást."

Hát igen, ennek a megértéséhez nem árt egy kis gyakorlati öntözési tapasztalat, meg némi áramlástani alapismeret.


Van ez a vékony zöld 1/2-es slag. Pár év használat után ha egyszer megtörik, akkor ott már soha nem fog kerek keresztmetszetűre változni, csak valami nagy nyomásnál, amit ez az adott szerkezet nem biztos, hogy tud abszolválni. Tehát ott a megtörés helyén behorpadva marad, lecsökkentve az áramlási keresztmetszetet, ezzel lecsökkentve a nyomást a slag végén. (Ugye, pár év után már az ilyen slagoknál sehol nem kerek a keresztmetszet, hanem lapult, vagyis kevesebb mm2.) Ha van a 25 méteren 5 ilyen megtörési pont, akkor mindegyik után kicsivel kisebb lesz a nyomás. A végére már annyit csökken, hogy az öntözőszerkezetek nem működnek megfelelően. Próbáltam különféle cuccokkal, tudom, hogy így van.


2 bár körüli nyomással, 3/4-es slaggal, hollandikkal viszont a 2 öntözőberendezést viszi. Ez is több éves tapasztalat.

Nyilván 5 bárral jobban menne, de a 2 bárral is megy.

2017. jún. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, hát ha valaki szarból akar építkezni, akkor ez van.

én végig colos KPE-vel nyeregidommal, onnan föl a szóróig feles KPE-vel csináltam meg...

és 3 szórót simán elvisz vagy 2 szórót meg kb 70 m csepegtetőcsövet

2017. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem a szivattyú paramétereit: 3100l/h.

3,5 bar az üzemi nyomás, "1-es csatlakozókkal. Gondolom a 3,5 bar az "1-es csatlakozókkal értendő. Nekem a nyomó oldalon "1/2-es gyors csatlakozó van. Gondolom ez valamennyit emelhet az üzemi nyomáson. Ja és nem vékony zöld, hanem "1/2-es minőségi slagot használok.

2017. jún. 27. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:

"onnan föl a szóróig feles KPE-vel csináltam meg"

Oké, hogy füvet is lehet locsolni, de ha nem füvet akar legelni az ember, hanem rendes kaját csinálni, akkor elég kínos a KPE-csövet húzgálni a répa meg a krumpli sorában.


"Gondolom ez valamennyit emelhet az üzemi nyomáson."

Úgy érted, csökkent. Önmagában nem túl sokat, persze, egy feles slag esetén.

Mármint, a szivattyú kimeneténél adott a maximális nyomás, a locsolóberendezésnél meg kevesebbet tudsz mérni, a különféle cuccok csökkentő hatása miatt.

2017. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" kínos a KPE-csövet húzgálni a répa meg a krumpli sorában."

a 15 méter széles kertet belocsolja a szórófej, miért is kéne húzgálnom?

kb 100 méter hosszan 7 méterenként van szórófej, csappal, csak 3-4 van megnyitva egyszerre....

2017. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!