Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell tenni a megyfával,...

Mit kell tenni a megyfával, hogy ne hozzon, vagy minél kevesebb termést hozzon, de a fa életben maradjon?

Figyelt kérdés
Az utcára ültettük,de nagy sajnálom mikor vadidegenek csemegéznek róla.
2018. máj. 27. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Virágzás közben valami erős gombaölő permettel meg kell égetni a virágot. Esetleg ha van norton, vagy valami jó hideg vizű kút, belocsolni vele az egész koronáját, hogy megfázzon. Akkor az összes virágot elszórja
2018. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Aki az utcára ültet gyümölcsfát, az ne sajnálja..

Nálunk dió van az utcán, amikor érik van aki hosstú bottal jön leverni a termést.

Ilyenkor a kezébe adom a seprűt, hogy ne csak a jóból vegye ki a részét..

2018. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Én se szeretem ha megszedik a fáim de azért ez túlzás. Pláne meggyfánál. Létrát úgyse visz oda. Leesznek 200 szemet amit elérnek. 20 ezer még rajtamarad neked.
2018. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utcára ültetett fa nem is a Tiéd:)
2018. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utcára ültetett fa azt a célt szolgálta, hogy az éhes vándor ehessen róla.

Ha utcára ültettél gyümölcsfát, akkor ezt a hagyományt követted.

Az utca egyébként közterület, a közterületen növő fa nem a tiéd, még ha te is ültetted.

Ne legyél irigy, az nagyon nem szép tulajdonság!

2018. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utcán lévő fa nem is a tied.
2018. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez elég durva hozzáállás azért... Beáldozod a meggyeket, amiket ennél róla, csak hogy másnak ne jusson? :O Ilyet se hallottam még, pedig láttam már irigy embereket.


Nekem is elég sok gyümölcsöm van telken kívül egyébként, de soha senki nem eszi meg, szerencsére. Ahogy én sem eszem meg a többiekét. A hivatalos álláspont pont nem érdekel senkit, ezek nemhivatalos saját fák és kész, de ha valaki enne róla, tudomásul venném. Ha pedig lenne rajta sok, nem is érdekelne, egészségére.

Ha nagyon magamnak akarok egy fát, belülre ültetem és kész.


Mire jó egy meggyfa, ha nincs rajta meggy? OK, szép meg árnyék, de nekem a gyümölcsért van elsősorban...

2018. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó,de a sok barom letördeli az ágát.Ez a bajom....akkor inkább ne legyen rajta termés...
2018. máj. 28. 00:10
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Én kedvelem az arra járó embereket és gyerekeket. Emiatt amikor elkezd színesedni a gyümölcs az utcai fáimon, egy A/4-es papírra kinyomtatom, lelaminálom és kikötözöm, hogy milyen szerrel mikor volt megpermetezve, és mikor jár le az ÉVI [élelmezésügyi várakozási idő]. Általában csak a földről könnyen elérhető szemeket szemecskézik le, bár a gyerekek előszeretettel fel is másznak. De én is voltam gyerek, és a Balaton mellett én is szívesen csemegéztem az utcára ültetett fákról annakidején. Talán éppen a gyermekkori kellemes élmények viszonzása-képpen telepítettem az utcafrontra díszfa helyett gyümölcsfákat. Melyeket ugyan olyan gondossággal ápolok, mint a telkemen belül lévőket.
2018. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!