Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet magas fáról...

Hogyan lehet magas fáról leszedni a cseresznyét ha nemér addig a létra és fölmászni sem lehet van erre valami eszköz?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 16:46
 1/10 anonim válasza:
90%
Igen, kell csinálni egy kampót. Vastagabb, hosszú, merev drót két végét S alakban behajlítod. Az egyik felét bele tudod akasztani az ágba, a másikat pedig a létrába, így tartani sem kell a kampót.
2010. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Első válaszoló.. Te mire válaszoltál? (Vödör tartó??)


Kérdezőnek; így sehogy !

Megoldások:

1,Hosszabb létra

2,emelőkosaras tűzoltó kocsi.

3,lebízniszeled a galambokkal.

4 Megtanulsz repülni.

5 Kivágod a fát.

2010. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Az első válaszoló kampós ötlete jó, mert lelehet vele húzni az ágat.

Ha elég bátrak vagytok akkor másszatok fel a fán. A derekatokra köttök egy kis tatyót (füles nejlontáska, füleinél egy madzaggal) és abban szeditek a cseresznyét, nem kel a vödröt fel cibálni.

2010. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
előző vagyok. Látom nem tudtok felmászni, hoppá.
2010. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Első vagyok, a kérdésre válaszoltam, visszaolvasva saját magamat elég érthetően leírtam, örülök, hogy van aki megértette. :) Elég sok gyümölcsöt leszedtem már ezzel a módszerrel.
2010. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Második vagyok.

A létrának a lábain kell kell állnia,és nem hiszem hogy megéri a 2-3 kg többlet cseresznyét egy tolószékért kockáztatni.

Így nem tanácsolom senkinek sem hogy 1 szem kampón lógó létrán egyensúlyozva 10-15 méter magasban egyensúlyozva cseresznyét szedjünk.

Neked sem,mert a cseresznye minden május-júniusban terem, de a "tolószékből újra felállok-ot" sosem kapod vissza.


Ha te bevállalod... az a te saját felelősséged,de ne tedd ,nem éri meg.

2010. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a vállaszokat
2010. jún. 15. 19:03
 8/10 anonim válasza:

Első vagyok.

Második, te még mindig nem érted! Nem vagy egy vizuális típus! Könyörgöm, nem a kampón kell egyensúlyozni - ezt honnan veszed?

Akár a földről, akár a létrán állva a kampóval le lehet húzni az ágat! A létrába be lehet akasztani a kampó másik felét. Többször használtam, soha balesetet nem okozott.

2010. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hell-ikon ***** válasza:

Vagy:


- Meghagyod a fekete rigóknak:)

- Megvárod míg lehullik és csináltatsz belőle pálinkát:)


Ez az "áglehúzó" jó ötlet, kár, hogy nekem nem jutott még eszembe, pedig sokszor jól jött volna az elmúlt napokban:)

2010. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a kereskedelembe lehet kapni nyeles gyümölcs leszedő alkalmatosságokat nagyjából abból állnak hogy egy hosszú nyélen van egy drót keret amire rá van húzva a szövet tasak , van olyan ami összehúz a drót keretet a gyümölcs köré is az a szerkezet húzására tépi-le a gyűmit , van meg olyan is amelyiknek az alakja olyan hogy nem teljesen szabályos kör ha nem az orr része megvan hajlítva mintha egy drótot kettéhajtod is egy kicsit kinyitod , a további része persze egy kört képez is persze az egészre itt is rá van húzva a vászon tasak , itt az a technika hogy a szűk drót részbe kell akasztani a gyümit is meghúzni így az leszakitsa azt ami beleesik a tasakba .
2010. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!