Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja az aloe verámnak?

Mi a baja az aloe verámnak?

Figyelt kérdés
Kettő van. A kisebbik keservesen nézett ki mikor megkaptam, a nagy hasonlóan keserves volt (barnás) csak szállítás közben valahogy kijött a földből is. Nekem sosem volt aloém szóval eléggé megijedtem, hogy hogyan fogom őket helyrehozni. Átültettem őket, a nagy mostanra szép zöld, erős levelű lett, a kisebbiknek a külső levelei viszont folyton száradnak el és sötétzöld a növény. Egyszerre locsolom őket, egy héten egyszer és a vízbe teszek egy pici almaecetet is. Ugyanazon a helyen is vannak, szóval nem értem az egyiknek miért sikerült helyrejönni és a másiknak nem :/

2018. jún. 1. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem kap túl sok napfényt? Attól szokott száradni, ha tűzi a napfény.
2018. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

miért raksz bele ecetet?

aloénak semmi baja nem kéne lennie napfénytől, a természetes élőhelyén is kapja rendesen. persze hozzá kell szoktatni a közvetlen napfényhez, ha korábban üveg mögött volt

2018. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagymamámtól tudom, mert mikor akármelyik növényének baja volt és locsolta almaecetes vízzel mindig helyrejöttek és egészségesebbek voltak, mint azok amiket sima vízzel locsolt
2018. jún. 1. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
akkor ezt inkább ne csináld :D semmi értelme, max elsavasítod a talaját, amit sok növény nem tolerál
2018. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az almaecetnek esetleg akkor van haszna, ha nagyon klóros a csapvíz, ez lehet kompenzálni vele bizonyos mértékig. De normál víz esetén kinyiffan tőle egy idő után a növény.


Valószínű, hogy a kicsinek nem sikerült valamiért begyökeresedni, valamit mégsem úgy csináltál, mint a másiknál.

Hol tartod őket? Tápoldatozod? Nem túl nagy a cserép a növények méretéhez képest? (Ez a gyökérsérült növény esetében gyökérrothadást okozhat.)

2018. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!