Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen olcsóbb benzines...

Milyen olcsóbb benzines fűkaszát ajánlotok árokban való használathoz?

Figyelt kérdés

Meguntam a sok éves szenvedést, és rászántam magam, hogy beszerzek egy fűkaszát a ház előtti árok nyírásához. Nem igazán tudom, milyen szempontokat kellene figyelembe vennem a választásban. Ami fix, hogy nincs szükségem Stihl és Husqvarna árakra, valami olcsóbb gép is megteszi. És tényleg csak az árokhoz lenne használva, szóval nem akarok túl sokat beleinvesztálni.

Szóval mit ajánlotok, milen márkákat érdemes nézni? Ilyen 30 ezer környékén én ezeket találtam: Einhell, Alko, Hecht, Life Garden, stb.

Láttam, hogy van, aminek a feje hajlított, és van ,ami egyenes. Ezek között mi a különbség?

Illetve elég a damilos is, vagy inkább olyat válasszon az ember, amihez van kés is?



2018. jún. 2. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A felsoroltak mind egy kutya,még párat írhatnék is hozzá.

Csak a nevek mások,a forgalmazók miatt .

Ha kiszámolnád milyen költség terheli ezeket a gépeket,egyből rá jönnél 10-12 ezer ft mégis mit adnak .

Persze lehet jót is kifogni,de mi erre a biztositék ?

Ne tévesszen meg a garancia se,mert ezek csak hobbi gépek .Hiába irnak 2-3 évet,csak fél év van rájuk .

Igy dobtam ki én is 40 ezret 1 év után .

A menő kaszák mellett az Oleó Mac is bizonyitott már.

Kisgép szerelő ajánlására vettem a közel múltban 63400 ért a neten .Ez neked is megfelelne az írásod szerint.

Minden van hozzá,ahogy márkásakhoz.

Én nem csalódtam bent,pedig nem árok partot nyirogatok.

Megy ez egyfolytában amig csak benzin van bent .

2018. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy einhellt használok vagy 7 éve és kb. 250 nm-re, működik.
2018. jún. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aminek hajlított a szára, annak egykezes fogantyúja van, a másik kézzel a motor előtt fogod. Ezek fűszegélynyírók, kis teljesítménnyel, és elég nehéz velük dolgozni.

Kétkezesek is vannak a fűszegélynyírók között, ezek is olyan 1 LE körüliek.

Ha tényleg csak az árokhoz kell, akkor olyan nagy teljesítményre nincs szükséged, de én azért 1,5 LE alá nem adnám még így sem, a kicsikkel csak pár cm-es fűben lehet rendesen dolgozni. Saját tapasztalat, nekem is volt egy ilyen vadiúj Oleo-Mac gépem, akkor még igazi olasz gyártmány volt ez is, kínszenvedés volt nagyobb fűben, el is adtam, amikor megvettem az első rendes kínai gépemet.

Én a helyedben vennék a piacon 26 E körül egy Demon kaszát. Nyilván nincs meg a ráírt 5,2 LE, jó, ha 2 ló szaladozik benne, de ide tökéletes ennyi. Nem hektárokhoz való, de az árokhoz bőven elég, és ereje is van, tehát nem kell a fél délelőttöt az árokban töltened, mint egy 1 lovas géppel.

Én a telekre vettem egy ilyent pár éve, hogy ne kelljen a másikat hurcolászni a kocsiban, 4-500 m2 magas füvet szoktam vágni vele évi 4-5 alkalommal.

2018. jún. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokan írják a kínai olcsó fűkaszákra,hogy isten mentsen tőle!Nekem egy 35000ft-os einhell van és harmadik éve kaszálom a füvet a ház körül ami kb 800 nm. terület.Semmi baja nincs!Könnyen indul nem fogyaszt sokat és alkatrészt fillérekért lehet venni a vásárban vagy a faluban román árusoktól!Hozzáteszem hogy vigyázok is rá!Letisztítva rakom le,zsírozom a szöghalytást tisztítom a légszűrőt teljesen szintetikus olajat használok és nem ütöm-verem dobálom!
2018. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ikra Mogatec XL30SSB. Elnyűhetetlen, szinte örök életű 40-es keverékkel és a 30cm3 szerintem bőven elég erős az árokhoz.

Fullszintetikus 2T olajat használj és örök társad lesz!

(Német gép Németországban szerelve)

2018. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!