Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leander gyökereztetése és...

Leander gyökereztetése és virágzása működhet egyszerre?

Figyelt kérdés

Néhány leander hajtást gyökereztetek, úgy tűnik mind sikerülni fog. Mármint hogy gyökeret eresszen a vízben.


Pár szál már egész sűrű gyökeret hozott, azokat el is fogom ültetni. Pár még csak duzzadt, és nem nyomta ki a gyökereket, de alakulnak...


És ami a kérdés... :


Van egy, amin már van 4-5 db 1-3 centis gyökérke, szóval még pici és kevéske. Viszont! Fent úgy látom, hogy közben hajt, levélkék is jelentek meg rajta újak, és kis zöld virágkezdemény is megjelent.

Működhet egyszerre ez, hogy virágzik majd, és közben gyökeret ereszt, földhöz szokik, stb...?


Igazából nem akartam ilyen sok leandert, nem gondoltam, hogy mind gyökeret ereszt, azért kísérleteztem többel. Ami eddig szép gyökeret hozott nekem már az elég, nem lenne óriási baj, ha a többi kihal, gondoltam kísérletezem ezzel a virágot hozóval...

De azért mégsem akarnám direkt kihalasztani, ezért érdeklődöm, történt mással is ilyen, hogy a művelet közben virágzott?

Meddig várjak a földbe ültetéssel, hogy milyen hosszú és sűrű gyökeret hozzon? Vagy várjam meg míg virágzik, és addig végig hagyjam a vízben?


Arra gyanakszom amúgy, hogy ha virágzás előtt vagy virágzó állapotában ültetném, akkor megállna a virágzás... Persze nem tudom, csak így sejtem, végülis virágzáshoz és gyökerek megerősödéséhez/földhöz szokásához is kell energia...


Vélemények, tapasztalatok?

Köszi!



2018. jún. 3. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A virágot a levágott szár a saját anyagából hozza. Ebből az anyagból igazából a gyökereket kellene fejleszteni.

Olyan még nem volt nálam, hogy ki is virágzott volna gyökerezés közben. Bimbók szoktak megjelenni, de aztán leállnak, és a beültetés után 1, de inkább 2 hónappal nyílnak ki a virágok. De a virág kinevelése akkor is leterheli a növényeket, a nem virágzók erősebbek, fejlettebbek lesznek.


A földhöz szokáshoz nem sok energia kell. Ez a földhöz szokás a feltétele a fejlődésnek, mert a szár nem tárol túl sok anyagot, ezt pótolni kell a földből és a levegőből.


Én akkor szoktam beültetni a gyökerezőket, amikor a gyökereken már 1 cm-es mellékgyökerek fejlődnek. Akkor a 2-3 főbb gyökér már 10 cm körüli.

Negyed literes, kivágott vajkrémes dobozokat használok, ezek talán 8-as cserépnek felelnek meg. Aztán ha már hajtottak egy arasznyit, akkor mennek nagyobb cserépbe.

2018. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha, szóval akkor a kb magától tudja a növény, hogy később virágozzon, vagyis inkább épp nincs ereje hozzá, de elhalni mégsem fognak a bimbók, csak később virágozni....!?! Ha jól értem.:)

Akkor úgy döntöttem, hogy hagyom így, és ha sok gyökere van, elültetem. Nem baj ha gyengébb lesz, a többi amúgy is elég nekem....


Igazából gondoltam arra, hogy esetleg lekókad, elhal közben magától a virágkezdemény...


A vajasdoboz tippet meg köszi, mert hajlamos vagyok nagyobb cserépbe ültetni a növényeket, mint az szükséges... :))

2018. jún. 5. 07:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Más növényeknél az a szokás, hogy a bimbó elhal, ha nincs gyökér. A leandernél csak teljesen leáll, és majd valamikor kifejlődik. A bimbófejek esetleg lehullhatnak, ha nagy gáz van, de a virágszár megmarad, és alkalomadtán majd továbbfejlődik, hozza az új bimbókat.


Én viszonylag kis szárdarabokat gyökereztetek, ha te nagy darabokkal indítasz, akkor lehet, hogy kell a 10-es cserép.

2018. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!