Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek, hogy ne nőjön a...

Mit tegyek, hogy ne nőjön a fű, (meg a gaz) és ne kelljen folyton nyírni?

Figyelt kérdés
1300m2 es a terület, aztán van ott minden. Kicsit dimbes dombos is, úgyhogy rendes fűnyíróval nem igen könnyű levágni. Nincs valami növény, fa, bokor, cserje, bármi, ami megakadályozná a fű, gaz növekedését. Birkára gondoltam, de azt tartani kell, helyem meg nincs hozzá. Bármi ötletet szívesen vennék.

2018. jún. 12. 09:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%

letakarod nem kap fényt és pár nap alatt kidöglik fullra a növényzet. nem fogja semmi kinyomni. elég pár követ rátenni hogy ne fujja el a szél. mármint a nejlonra.

sőt, nem is kell 1300 négyzetméter nejlont venni, csak pár naponta átrakosgatni amikor az adott terület már kidöglött alóla. sok idő nem kell hozzá.

2018. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
9 nek: A motoros fűkaszából elegem volt. Nem adagolja rendesen a damilt (beég), a fej vagy elkopik, vagy eltörik, hol lefullad, hol erőtlen. 3x vágtam vele eddig, de mindig volt valami baja, most beállt a motor, pedig volt benne olaj.
2018. jún. 12. 10:18
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

Én írtam a nejlont és a 11-es leírta a lényegét.

Ha le van nejlonozva, akkor nincs növény ami nőne alatta, mert befűlik, elrohad, még a földben levő mag is.

Viszont a teljes terület nejlonozását javasolnám, mert a hetente pakolgatás elvesz annyi időt és energiát, hogy azzal már akár a füvet is nyírhatná.

És a tarack természetrajzát ismerve, 2 hét alatt hiába pusztul el a felszínen, az a gyökérről ismét kihajt, mihelyt levegőhöz jut.

Szóval, az egészet be kell takarni - ezen ne spórolj! - és évekre megoldódik a gondod!

2018. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igen, ez jónak tűnik. A szomszéd átjáró csirkéi, kacsái, macskái, nem tudják kiszakítani a neylont?
2018. jún. 12. 10:31
 15/25 anonim ***** válasza:
54%

A nejlonozás eléggé természetellenes módszer...és csúnya is.

A kecskének nem tudom kell-e oltás, ennyire nem mélyedtem el benne, de kajának bőven elég az, amit eszik. Víz legyen, meg egy 2m^2-es karám, vagy csak valami sörsátor, ahova befekszik, ha zuhog az ég. Aranyos, lehet simogatni, jóban van a gyerekekkel.

2018. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#14

Szerintem eleve nem fognak a nagy területű nejlonra rámenni, mert nincs rajta kaja, akkor meg minek mennének?

#15

A kecskével - mivel az egy élőlény - több gond van, mint egy időnkénti fűnyírással.

Gondolni kell rá télen is, amikor nincs mit legelnie, be kell szerezni a takarmányt, - de nem mindegy milyet, mert felfúvódik - időnként fedeztetni vagy fialtatni kell, naponta fejni, trágyát eltávolítani, állatorvos, megfelelő ól és téli szállás, stb.

Nem csak annyiból áll egy felelős állattartás, hogy kicsapjuk, legeljen és jóccakát! ... ennél még a fűnyírás is jobb!

2018. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%
Be kell szórni sóval a területet, és soha többet nem fog kinőni semmilyen növény.
2018. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Végül is a só nem olyan drága...hm...
2018. jún. 12. 10:57
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

#18

Gondolom az előző csak viccelt, eszedbe ne jusson besózni a kertedet!!!

Jóvá tehetetlen kárt okozol, soha nem fogod tudni eladni, mert ember nem fog egy örökre tönkretett telket megvenni.

Ha meg eltitkolod a vevőd előtt, akkor úgyis kiderül és inged-gatyád rámegy a kártérítésre - elvégre emberek azért vesznek kerteket, hogy beültessék - pluszban fizetheted a környezetkárosítási bírságot is, ami milliók.

2018. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Valahol régen hallottam, hogy ahol diófa van, ott nem marad meg semmi növény. Ha beszerzek jó sok diófa levelet azzal beszórom az egészet, az segítene szerintetek?
2018. jún. 12. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!