Kezdőoldal » Otthon » Kert » Turkesztáni szil kiirtása?...

Turkesztáni szil kiirtása? Sztetek elég, ha talajszint alatt kivágom? Vagy újrahajt? Adjak neki Glialkát?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne elég ha talajszint alatt vágod ki. Attól kihajt. Glialkázd le.
2017. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
simán újra hajt ha csak kivágod
2017. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Belefurkálsz a háncs közelében, és oda öntöd a glifozátot. Az olcsóbbak is ugyanolyan jók. Ha nagy fa, akkor a fűrész orrával is csinálhatsz a vágási lapba mélyedést.
2017. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A sövényről van szó, azt elfelejtettem odaírni... :)
2017. ápr. 6. 16:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen én tudom nekem is van. Gyonírtó nélkül biztos nem megy
2017. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor belefúrsz a vágási felületbe, és öntesz bele egy kis glifozátot.

Nem tudom, a szil nedvezik-e nagyon ilyenkor a vágás helyén, ha igen (mint pl. a szőlő vagy a dió), akkor ez nem jó, akkor csak egy hónap múlva lehet megcsinálni.

2017. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, miért akarod kivágni? Én most telepítek. Ne tegyem?
2017. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem tudom neked mekkora...mi 5 éves telepítést simán kiástuk (útba volt 4 db)
2017. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

10 éves telepítést már nem könnyű kikapni 70 méteren. :)


Amikor elültettem, akkor konkrétan hurkapálcák voltak. Nagyjából 4 évig volt kezelhető. A rá következő években (mi nem nyírtuk, mert nyíratlanul szebb szerintem, ráadásul ugye minél többet nyírod, annál sűrűbb) benzines láncfűrésszel kellett "metszeni". Márciusban levágtuk 80 centi magasra, jún. végére átláthatatlan és átjárhatatlan 4 (négy!) méteres fal lett belőle. Némelyiknek már 15 cm-es a törzse. Már kb a felét kivágtuk tőből a láncfűrésszel, de ez nem zavarja, a maradék is ugyanazt produkálja, gondolom azért, mert így meg több helyük van.

Amikor megvettük, akkor az volt a szöveg, hogy évente 1 métert nő. Erről ennyit...

Arról nem is beszélve, hogy milyen öröm hónapokig tárolni a 3 métert mire kiszárad és el lehet tüzelni.

Viszont valóban gyönyörű!!!

2017. ápr. 11. 08:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha küldenél nekem 50-100 darab 30-40 centi hosszú, 8-25 mm vastag vesszőt, máris annyival kevesebbet kellene kerülgetned. :-))
2017. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!