Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát és milyen módszerre...

Milyen fát és milyen módszerrel sikerült nektek szaporítani amatőrkén?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, amikor valaki hobbi szinten a poén kedvéért próbál meg szaporítani egy fát. Az ilyesmi sokszor nem jár nagy sikerrel, de azért nincs kizárva, hogy mégis.


Profi kertészek, gyümölcstermelők, faiskolák most nem érdekelnek. Hacsak nem csináltak ők is valami szokatlan különlegeset.



2018. jún. 21. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha számít, magról nevelt citrusaim vannak óriáscserépben a nappaliban. A három közül a mandarinon szokott valami csökevény teremni, de nem ehető. Még kétéves korában kellett volna oltanom ezeket termő ággal, de nekem inkább zöldnövénynek kellettek. Rendszeresen kell metszeni, a földet cserélni. Kirakni nem nagyon lehet, mert 2 mázsa körüli egy edény. Régebben kiraktam egy kicsit a meleg időben, de 1 hét alatt elpusztult, nem bírta a változást. Most már bent maradnak amíg élnek, elég igénytelenek.

Nagyjából ennyi, próbálkoztam még almával, körtével és kiwivel bent, de egyik sem maradt meg.

2018. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


Számomra felfoghatatlan, hogy a magról termett fa nem terem. Tudom, hogy így van, csak nem értem, hogy miért.

2018. jún. 21. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, azért nem lesz rendes termés magról nevelve, mert a fák többsége heterozigóta és a tulajdonságaik nem öröklődnek az oltványból, amiket már érett fákról oltottak át. A mag átmegy a szokásos növekedési fázisokon, amikor a növény 5-15 évig nem terem gyümölcsöt, csak növekszik. Amikor termőképes, a gyümölcs keverék genetikájú lesz és mindig rosszabb, mint az oltott gyümölcsé.

Pont azért kezdtek el oltani, a régi, fanyar, pici gyümölcsökből kísérletezték ki a mai óriási és finom gyümölcsöket, mag nélküli banánokat, ellenálló fajokat.

2018. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy nem fajtaazonos a magról kelt fa gyümölcse. A gyermek sem klónja sem az anyjának sem az apjának. De ettől még nemző képes vagyok.

Na mindegy, nem tervezek gyümölcsöst telepíteni.

2018. jún. 21. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
A magról kelt meggyel vagy őszivel semmi baj. Tökéletes termést ad. Nekem csak ilyen magról keltek vannak ezekből. Egyébként olrani szoktam. Mondjuk körtét körtébe. Így egy körtefa több féle körtét terem. Almát ugyan így. Almát almára. Akár hány fajtájú alma lehet egy almafán. De ez csak hobbi meg szórakozás.
2018. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is csak hobbiból és szórakozásból ültetgetek. Erdőjáró ember vagyok. Sokféle termést be tudok gyűjteni. Érdekes, figyelni, hogy miből mi lesz.

Poén lenne, ha ehető gyümölcsöt érő fa is meggyökeresedne a lakótelepen.

A közelben a semmi közepén ott maradt régről egy finom édes meggyet termő fa. Mostanra haldoklani kezdett. Azt érdemes lenne szaporítani.

2018. jún. 21. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Őszibarackot szoktam vetni én is lett is egy csomó vérbarack magoncom, van amelyiket már át is oltottam.

Meg egy körte is magától kinőtt abba is sikerült már 3 ágat átoltanom az egyiken már termés is van, az eredeti ágai meg még virágot se hoztak soha.


Aminek még örülök egy kis tölgyfa 2 éve hoztam az erdőből 10cm volt tavaly nem nagyon akart nőni idén már ahhoz képes tök szépen nől kb 40 cm.

2018. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már sokféle fát szaporítottam magról, még akácot is. Azt nem könnyű, mert forrázni kell a magját, és ott könnyű elbaltázni az eredményt.
2018. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!