Kezdőoldal » Otthon » Kert » A podagrafű más néven köszvény...

A podagrafű más néven köszvényfű (Aegopodium podagraria) hogyan irtható ki a takarásos módszerrel?

Figyelt kérdés

A kert egy részét még az előző tulaj letakarta vizáteresztő anyaggal és ráhordott több tonna sódert. Most alánéztem és még mindig ott futnak a több méter hosszú élő gyökerek a felszinen.

Véleményem nekem is van, azoknak a válaszára vagyok kiváncsi, akinek már sikerült takarásos módszerrel kiirtani ezt a gyomot vagy már próbálta, de kudarcot vallott. Mennyi ideig kell letakarva legyen? A takarásnak mennyivel kell túllógnia a fertőzött területen?



2018. máj. 3. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ezt a gyomot, de sikerült takarással kiirtani területet.

Letakartuk egy-másfél hónapra, majd ki néhány hétre.

És ezt megismételtük.

2018. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azok feltehetőleg vagy nem gyökerek, vagy nem élők, vagy nem a podagrafűé.

Ha a podagrafűhöz tartoznak, azok a tarackjai lehetnek esetleg. És csak abban az esetben élhetnek, ha van olyan része a növénynek, ami a szabadban van, és életben tartja a letakart részeket.


Sokkal jobban jársz, ha leszórod glifozáttal, azt csak egyszer kell, és kész.

2018. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Miért kell a letakarás után kitakarni, aztán megint le? Ennek mi az értelme? Miért nem csak letakarni hosszabb időre?
2018. máj. 3. 19:56
 4/7 Mattias ***** válasza:
59%
Bocs, nem nekem szólt a kérdés, de: azért kell letakarni, majd kitakarni majd ismét letakarni egy ideig, mert amikor kitakarod, a gyomok, amelyeknek a gyökere, magja életképes marad nagyon hosszú ideig ilyenkor a tartalékaiból kell életre. Amikor ismét letakarod, majd ismét ki, ezeket a tartalékokat feléli, de nincs ideje újat gyüjteni, illetve a mag kikel, de nem jut oda, hogy kifejlődjön, így kipusztul végül. Nekem bevált tarackbúzára.
2018. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy Mattis írja.
2018. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs! Mattias. Javított az AI.
2018. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

3 hét takarás, 1 hét szabad. Ezt kell ismételgetni egy szezonban. Ez azért hatásos, mert a 3 hét alatt nem jut a növény tápanyaghoz. Amikor kitakarod, ezerrel hajtja az úúj leveleket, minden tartalékot kipumpál a gyökeréből a lomb fejlesztéshez. Amikor ismét letakarod, ez a lomb is elhal,, és kezdődik minden elölről.

Legjobb rá egyébként a karton.

2018. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!