Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel irthatnám ki a kisebb...

Mivel irthatnám ki a kisebb bokrokat, cserjéket?

Figyelt kérdés

Szeretem a természetet, nem szívesen ártok a növényeknek, de van egy problémám.

Nemrég költöztem kertes házba (10 éves koromtól panelban laktam), a lakás félszuterén, a nappali ablakának alja a talajszintben van. Ez annyira be volt nőve bokrokkal, futónövényekkel, hogy az ablakból semmi fényt és kilátást nem kaptam.

Sajnos ez a hátsó rész pont határtelek, (csak 2-3 méter a bokorsáv, mögötte rét van). Az ablakon nem nyitható rács van (plusz szúnyogháló és macskaháló az ablakkeretre szögelve), tehát nem lehet "kisétálni" rajta.

Megközelíteni azt az oldalt csak engedéllyel lehet egy nagy területű intézmény felől.

Már kétszer kértem engedélyt és nem kis munkával kivagdostam a bokrokat, a futókat kihúzgáltam a földből. Végre lett kilátás és fény, és így nem is párásodik a lakás.

Nem kellett 3-4 hét, és már vagy 30 cm-esre nőttek újra a növények.

Nem kérhetek havonta engedélyt a belépéshez, ezért érdekelne, hogyan tudnám megoldani, hogy ne terebélyesedjen vissza erdővé az ablakom előtti terület?

(Nem értek a kerthez, még a panelban is csak művirágaim voltak..))



2018. jún. 24. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Letakarnám fekete fóliával (geotextillel).
2018. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fekete fólia meg a geotextil az kettő. A fólia nem jó, nem engedi át a vizet. Teríts le geotextilt, rá pedig kavicsot vagy 10 cm vastagon.
2018. jún. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 25. 09:59
 4/10 anonim ***** válasza:

"A fekete fólia meg a geotextil az kettő."

Írta bárki is, hogy a kettő ugyanaz? Nem!

Mindkettő alkalmas a feladatra, a fekete fólia hamarabb tönkremegy az UV-tól, plusz a cserjék "ágait" sem biztos, hogy bírja.

2018. jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: De, írta. Ha így ír le valaki valamit akkor a zárójelben lévő rész az előtte lévő más megnevezése, esetleg rövid magyarázat. Ha úgy lett volna írva, hogy "fekete fólia vagy geotextil" az mindjárt más. Bocs az offért.
2018. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én simán legyomirtóznám, és kész, nincs vele több gond. Utána lehet takarni, hogy ne keljenek ki gyomok. (A geotextilek általában nem UV-állók, mert föld v. mulcs alá szánják őket, de léteznek azért ilyenek is, erre figyelni kell vásárlásnál. Vagy lefedni pl. sóderrel, apró kaviccsal, ha nem UV-álló. Úgyis kell rá valami, hogy ne vigye el a szél.)


Bármilyen glifozáttartalmú általános gyomirtó kiviszi a bokrokat.

Meg kell várni, hogy elég erősek legyenek a hajtások, mert a hatóanyag csak levélen keresztül szívódik fel.

Akkor bekeverni legalább 5 %-osra (2 dl glifozát max. 4 l vízhez), teszel hozzá tapadásfokozót, és szórsz, jó alaposan, több irányból. Utána vársz vagy 3 hetet, aztán levághatsz minden föld feletti dolgot, és jöhet a takarás.

2018. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legközelebb így fogom csinálni.
2018. jún. 26. 18:54
 8/10 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Az említett gyomirtók mennyire károsak az állatokra?

Szokott arra kószálni cica, süni és persze madarak. Nem szeretném, ha elpusztulnának tőle.

Gondolom, a szimpla ecet, só, ilyesmik nem sokat érnek a növények kipusztításához.

2018. jún. 26. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:

A glifozát nem azért viszi ki a növényeket, mert annyira erős méreg lenne, hanem hormonjellegű hatása miatt.

Konyhasóból kevesebbet kell elfogyasztani a halálhoz, mint glifozátból. (3 gramm testsúlykg-onként, ill. 5 gramm.)


Ha megszáradt a leveleken, akkor már elméletileg sem veszélyes, de gyakorlatilag már előtte sem.

Éppenséggel, ha pár kg sót szétszórsz m2-enként, akkor sem fog ott semmi sem nőni (lásd Karthago), de ehhez nem értek.

2018. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. jún. 27. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!