Kezdőoldal » Otthon » Kert » Teljesen zárt udvarunkban egy...

Teljesen zárt udvarunkban egy békát találtam. Hogyan kerülhetett ide?

Figyelt kérdés

3 házas sorházban lakunk, utcafront felől is teljesen zárt - minden oldalról házak vannak egymás mellett, a bejárat csak a házba vezet, kertbe nem. A kertbe csak egy ajtón lehet kimenni, a nappaliból mindhárom házból. A kertünket 3 méter magas betonfal szegélyezi mindhárom oldalról.

Na, mégis hogy juthatott be így az udvarba?

Kb 10 cm-es, barna varangyosbéka.


2018. jún. 25. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Ott született.
2018. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Gondolnám hogy alulról, mert ásni tud.

Pl télire leássa magát egy kerítésfal túloldalán és tavasszal kicsit más irányba ássa ki magát és már ezen az oldalon jön föl, de ha a határon házak vannak, akkor érdekes.

2018. jún. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig csak őt vettem észre, szóval az ásós verzió valószínű! De érdekes.
2018. jún. 26. 09:03
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Akár a szél is kaphat fel békát és eshet le, de akár még ebihal korában is kerülhetett oda, akár egy madár szájából is cerekedhette ki magát... millió megoldása lehet.
2018. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Persze. Ennél még az is esélyesebb, hogy én dobtam be oda.
2018. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Ja, a gólya hozta. :)


A betonfalnak nyilván van olyan mély alapja, hogy az alatt nem ás át egy béka. Esetleg ha egy egérlyukat talált kicsi korában.


A varangyok ügyes mászók, főleg kisebb korban.

Ha az említett betonfalnak van valami hibája, vagy az anyaga nem teljesen sima, akkor fel tudott rá mászni, lefelé meg a gravitáció segítette.

2018. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!