Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aki ültetett görögdinnyét:...

Aki ültetett görögdinnyét: hogy áll most? Nálam most virágzik, késésben van? Be fog tudni érni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 26. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Mint láthattad a híradóban is leesett az ára, mert mindenhol szedik mert tömegesen beérett.
2018. jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Savanyúságnak még jó lesz.
2018. jún. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most még szerintem csak a fóliás dinnyéket szedik, a fólia nélkülieket még csak nézegetik, de azok is nagyok.

Nem fóliasátorra gondolok, hanem a dinnye kicsi korában használt fóliaalagútra.

[link]


A normális időben ültetett dinnye is többször köt.

A tiéden majd ilyen késői dinnye lesz nyár végére, ami már nem feltétlenül lesz olyan jó ízű.

2018. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem nézek tévét, főleg nem kereskedelmi híradót.


És nem is arra voltam kíváncsi, hogy a nagytermelőknél mi újság, hanem aki otthon, kiskertben termeszt.

Magyar dinnye nem júniusban érik, szóval nem kaptam érdemi választ. A híradóval nem vagyok előrébb.

Túl sok infó nincs a neten a virágzás idejéről, de 2 cikket találtam, az egyik szerint 30-35 nappal a virágzás után érik be.

A másik szerint 30-50 nap, fajtától függően.

Mindkettő alapján bőven lesz még görögdinnyém, július végén-augusztus elején.

A nyár egyharmada sem telt el, baromság a savanyúság.

Szóval ha valaki még idetévedne, akkor örülnék, ha arra reagálna, ami a kérdésben van, és nem a híradóból hozna álhíreket. Köszönöm.

2018. jún. 27. 16:40
 5/8 A kérdező kommentje:

Harmadiknak köszönöm, látszik, hogy valamit konyít is a témához.

Legalább itt infót cserélünk. :)

Fóliaalagutam nem volt, és korán sem merek vetni-palántázni, mert nem tűri a hideget.

Tavaly májusban szinte minden lefagyott, aki korán palántázott, mindene odalett. Én inkább később, a melegben úgyis utoléri a többit.

A dinnyét is lehetne palántázni, akár házban is lehet előnevelni, a meleg szobában. De a leírások alapján a palántázottnak nem hatol annyira mélyre a gyökere, márpedig rengeteg vízre van szüksége, amit a mélyebb talajrétegekből tud felvenni egy forró, aszályos nyáron. Ezért éri meg inkább helybe vetni.

A fentebbi válaszom szerint úgy gondolom, nem nyár végére lesz belőle dinnye, hanem július végére-augusztus közepére. Akkor még bőven nyár van.

2018. jún. 27. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem volnának gondolataim a témához, de annyira kihaénnem beképzelt stílusod van, hogy inkább nem osztom meg veled.

Költögesd csak a dinnyédet!

A savanyúság meg nem baromság, de majd lehet rájössz, ha mégsem érik be a kis tököcskéd...

2018. jún. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyméretű tábla, ahol semmi árnyék, és napkeltétől napnyugtáig éri a nap rendesen?
2018. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Veletlenul sem vagyok bekepzelt, csak mindig ez van, h nem sikerul ertelmezni a kerdest, nem ertesz hozza, masra valaszolsz, aztan persze neked all felljebb.


Hiabalennenek gondolataid, ha nem ertesz hozza, nincs tapasztalatod, nincs sajat novenyed, akkor nehogy mar en legyek a hibas, h nem relevans a velemenyed!

Nem hasznos, nem vitt eloreb, nem gagyi tv musorok baromsagaira voltam kivancsi.


2 helyen vannak, egyik helyen egesz nap napsutes eri, masik helyen reggeltol kb. du. 4-ig. Esetleg ez kesobb erhet, de a 30-50 nappal szamolva semmikepp sem savanyusag kategoria.

2018. jún. 29. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!