Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról ültetett margaréta...

Magról ültetett margaréta virágzik első évben?

Figyelt kérdés
Április elején ültettem évelő margaréta magokat cserépbe. Hamar elkezdtek nőni, szépen fejlődtek, aztán kb egy hónapja megálltak, olyan 10 cm magasak lehetnek. Szép a levelük, egészségesnek látszanak, napos helyen vannak, öntözöm őket bőségesen. Normális, hogy még ilyen kicsik? Vagy majd csak jövőre hoznak virágot?

2018. jún. 24. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A margaréta már a virágzási idény végén tart, a késői fajta is. Ebből következik, hogy első évben nem jellemző a virágzás.

Nincs kerted? Mert cserépben lassú a fejlődése, még akkor is, ha rendesen tápoldatozod és öntözöd.

2018. jún. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van kertem,csak nem akartam földbe ületetni, mert a két pici gyerekem minden virágot kitapos. :( sok helyen láttam cserépben margarétát, és megtetszett.

Ha idén még nem ületetem ki, akkor teleltetnem kell majd, ugye?

2018. jún. 26. 09:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, az odafigyelős dolog. Lehetőleg szabadban kell lennie télen, de olyan -5-10 körül be kell tenni valami fűtetlen melléképületbe, ahol nem megy -10 alá a hőmérséklet, mert a cserép földje könnyen átfagy, és a kiszáradás is fenyeget.

Ha egész télen bent van, akkor esetleg hajtani kezd, és bent a viszonylagos sötét miatt nem marad életben sokáig, kitéve meg egy következő hidegebb időszak elviszi.

2018. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!