Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rohadt alma tápanyag a talajna...

Rohadt alma tápanyag a talajnak vagy sem?

Figyelt kérdés

Egymásnak ellentmondó cikkeket találok... Mi lehet az igazság?

Sok a nyári almánk, nem tudjuk mind megenni egyszerre, a többsége már a fa alatt megrohad.

Kertünk viszont tápanyagszegény és kemény...


Jó lenne vajon ennek a földnek a rohadt alma?


És milyen formában?


Gyűjtsem össze egy kupacba a rohadt almát, hogy még jobban rohadjon, és majd ősszel vagy tavasszal ássam be?


Vagy hagyjam száradni a fa alatt és utána gyűjtsem halomra?


Van komposztom, de az alma mennyiségéhez képest elenyésző, azzal nem igazán tudnám keverni...


Tehát még egyszer, hogyan kerüljön a talajba a sok rohadt alma, ha egyáltalán jó neki? Mit csináljak?



2018. júl. 3. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémád. Tedd a komposztra, hagyd ott, és tavasszal ásd be.
2018. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tápanyag, de nagyon kis mértékben. Ha komposztálódna valamilyen formában, akkor egy kicsivel többet jelentene, de ha megrothad, akkor nem fog komposztálódni. Akkor komposztálódna, ha felszeletelve megszárítanád, és úgy tennéd a komposztba, vagy kevernéd a földbe. Ami, ugye, nonszensz elképzelés.

Ha csak így megrothad, bármilyen módon, akkor a baktériumok tönkreteszik a hasznos dolgok többségét, és csak a "maradék" komposztálódik a rothadás befejeződése után.

Szóval, akár így csinálod, akár úgy, a lényeg, hogy jó büdös lesz, haszna meg minimális.

Összegyűjtve erősebb lesz a szaga, mert elkezd erjedni valószínűleg.

Inkább a jó részeket tedd hordóba összevágva, aztán főzesd ki pálinkának. Én is azt csinálom, az egyik legjobb pálinka szokott lenni nyári almából, mert cukortartalma nem sok van, ehhez képest viszont hatalmas a zamatanyag-tartalma.

Vagy ajándékozd el olyannak, aki szokott pálinkát csinálni.

Egy almafa termése tápanyagként nem ér többet, mint egyetlen marék műtrágya.


A kert talajába meg vagy szerezz nagyobb mennyiségű istállótrágyát (legalább 10 liter/m2), vagy rotázz be törekes szalmát plusz komplex műtrágyát.

2018. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly elkomposztáltam a hullott almákat, semmi gondot nem észleltem, hogy nemkívánatos folyamatok indultak volna el. Nyáron még jó is a sok nedvesség, amit a száraz részekhez ad. Persze bele kell forgatni és nálam nem a néhány talicska alma volt a komposzt fő alkotója.

Logikusan is, a komposzt erre való, sehol nem olvastam olyanról még, hogy a kerti szerves hulladékok között lenne kivétel, leszámítva a beteg növényrészeket.

2018. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De akkor mi, hagyjam ott a rohadtakat, míg nagyjából kiszáradnak, és csak utána rakjam a komposzthoz, esetleg mondjuk összevágva a nagyobbakat? Úgy már jó?
2018. júl. 5. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van rotációs kapád, akkor szórd szét a földön, és dolgozd be.

Ha nincs rotád, akkor áss ásónyomnyi gödröket, tedd bele az almát, takard be földdel, hogy ne érezd a szagát, aztán majd idővel lebomlik. De mint írtam, ez nem komposztálódás, hanem rothadás az első körben, különösebb tápanyagra ne számíts belőle. Jobban jársz, ha megszabadulsz az almától valamilyen módon.

2018. júl. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!