Kezdőoldal » Otthon » Kert » A köszmétét hogyan lehet...

A köszmétét hogyan lehet megvédeni az amerikai lisztharmattól? Leginkább az ökológiai megoldások érdekelnének.

Figyelt kérdés
Ritka az az év,amikor sikerül vegyszerrel is megmenteni. Vagy soká permetezem, vagy nem tudom mi a gond.
2018. júl. 3. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Reziszetens fajtát kell ültetni, más megoldás nincs sajnos
2018. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van! Ha nem rezisztens a fajta akkor vagy sikerül, vagy nem.

Volt év mikor megúsztam permetezés nélkül (kezdők szerencséje), az idén orrba szájba fújtam lemosó, felszívódó, kontakt és mégse lett tökéletes.

2018. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, csak az az ökológiai módszer van, ha rezisztens fajtát ültetsz.

A növényvédőszerek nem hatnak a végtelenségig, általában olyan 7-10 naponta kell használni őket.

A szezon elején Folicur ment 3x, utána Topas 3x. A legtöbb évben meg tudom menteni, kivéve, ha nem figyelek oda, és 2 hétnél tovább nem permetezek. Az amerikai lisztharmat egy rendkívül agresszív gombabetegség.

2018. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

A rezisztens fajtán kívül a következő agrotechnika segíthet:


1. Beteg részek eltávolítása és megsemmisítése.


2. Jól szelelő (levegős) ágszerkezet kialakítása a bokron. Ne legyen sehol párásodó, összeérő lombozat.


3. Napfényes, szellős helyre ültetés.


4. Csepegtetéses öntözőrendszer a talajszinten. (esőztetés vagy árasztás kerülése)

2018. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz nagyon tetszik, köszönöm szépen. Hagyományos fajtám van, ezért ezeket ki fogom próbálni. Most hogy írod,a sűrűbb bokor tényleg látványosan betegebb volt. A csöpögtető öntözést nem tudom, hogyan kivitelezem, majd megoldom. A kórokozó a talajról verődik fel az öntözővízzel, mert akkor a talajtakaró fólia is segíthet.
2018. aug. 2. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod, de különösebb hatása nem lesz.

Az egésznek csak annyi a lényege, hogy a ritkább bokrot jobb hatásfokkal tudod bepermetezni.

Az amerikai lisztharmat egy olyan agresszív betegség, hogy a legoptimálisabb tartási körülmények között is megtámadja a nem rezisztens fajtákat, ha nincs meg az alapos növényvédelem.

Nekem magas törzsön vannak, full napon, a közelükben nincs más növény, erősen metszem-ritkítom minden tavasszal, öntözni nem szoktam lisztharmatszezonban egyáltalán, mégis, ha nem permetezem elég sűrűn, akkor jön az amerikai lisztharmat.

Két lehetőséged van: vagy permetezel legalább 10 naponta megfelelő szerekkel, vagy kihajigálod a meglévő töveidet, és veszel rezisztens fajtát. Vagy a harmadik, hogy nem eszel saját köszmétét.

2018. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!