Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertesházba fogunk költözni...

Kertesházba fogunk költözni aminek elég nagy az udvara. Vannak benne gyümölcsfák. Hogy kevesebb helyen nőjön fű, térkövet lehet lerakni? Vagy a fákat kikell vágatni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 14:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Ez most komoly? Gyümölcsfát kivágni? Ti nem esztek gyümölcsöt? Nem kell venni, frissen a legfinomabb, lekvár, befőtt is létezik. A felesleget meg eladhatod.
2018. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy kevesebb helyen nőjön fű, térkövet lehet lerakni? Vagy a fákat kikell vágatni?"


Gondolom nem akarsz minden cm-t letérkövezni. Fájna meghagyni egy kevés füvet a fák alatt???

Hátha ki tud oda feküdni a gyerek egy plédre (mert a kő nagyon kemény)

2018. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
12%
Kivágjátok a fát ami nem kell és kész, úgyis csak a baj lesz velük
2018. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Ja, és akkor már a házat is kivághatják, hiszen azzal is csak a baj lesz...

Mindennel van baj, mert minden felett telik az idő, így nem marad ugyanolyan, mint volt. De ez még szerintem nem ok arra, hogy ki kelljen vágni a fákat.

Én mindenképpen meghagynám azokat, amik egészségesek és nincsenek útban. Szerintem sokkal szebb egy udvar, ha van benne néhány fa is, nem tűnik olyan sivárnak, kopasznak. Nyáron árnyékot ad a fa, kevésbé fog kemencévé változni a letérkövezett udvar a forróbb nyári napok délutánjain. Gyümölcsöt ingyen ehetsz, mindig frisset, amikor csak akarsz a termőidőszakban. Egyébként is csudaszép egy kis gyümölcsfa, amikor tavasszal virágba borul. A fára tudsz kiakasztani madáretetőt, madárházikót, a madarak is jobban kedvelik a fákat a kopasz, nyílt tereknél. Meg a gyerekek is ki tudnak találni mindenféle elfoglaltságot egy fa körül, alatt vagy a fán, első osztályú örömforrás a számukra egy udvarban. Én biztos, hogy meghagynék néhányat közülük, bár nem tudom, milyenek, hogyan helyezkednek el, mekkora udvaron, stb. Ezt neked kel tudnod.

2018. júl. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ilyen bajod van egy kertes házzal,akkor minek vetted meg és költöztök oda?Le is írod,hogy kertes ház.Ennek ez is velejárója még akkor is ha a betondzsungelből költözöl oda és te ezt nem szereted.

Na meg még a fűvel is gondod van.Basszus ez is a kertes házzal jár,ha nem tűnt volna fel még mielőtt megvetted volna.

Jól termő,egészséges gyümölcsfát csak alapos indokkal vágnék ki.

Az egészet le térkövezni,hogy ne nőljön a fű? A járdának és a kocsi bejárónak használt részt igen,de mindent?

Szerintem neked a városi beton jobban bejön,nem neked való ez az élet.

2018. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűbb lenne odarendelni kész betont. Betonpumpával kinyomni és szépen kibetonozni az egész kertet udvart. A gyümölcsfák törzsénél körbe kőműveskanállal gondosan el kell igazítani a betont. Így el lehet kerülni hogy egy fűszál is kinöjjön.
2018. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Pufajkás, jó az ötleted a kérdezőnek.Ez egy neki való dolog.Én kertesben lakom,de hogy mindent beton,térkő borítson gyümölcsfák nélkül és ha van ,akkor kivágjam,ellenkezőleg,mi még ültettünk is.

5-ös vagyok.

2018. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nyilván. Nekem is van 40 fa.
2018. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj kertes házba költöznöd?

A szomszéd zöldje nem fog zavarni?

2018. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kivágod a szép gyümölcsfákat, letérkövezed egy vagyonért az udvart (amennyiből kb. 20 évig fizethetnél napszámost, hogy lenyírja a füvet).

Aztán szenvedni fogsz, hogy a térkövezett udvaron nyáron pokoli hőség van - az árnyékot adó fák ugye ki lettek vágva. Emiatt ki sem fogsz ülni egész nyáron a kertbe.

Valóban, így igen sok értelme van kertes házban élni! :DDDD

2018. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!