Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnék füvesíteni? A...

Hogyan tudnék füvesíteni? A terület eléggé tarackos, erős gyökerű gazokkal van tele, viszont vegyszeres gyomirtás nem igen lehetséges mert gyümölcsfák és virágzó bokrok is vannak.

Figyelt kérdés

2017. júl. 5. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Most!

Sehogy!

Maximum előkészíteni!

Füvesíteni vagy tavasszal, vagy nyár végén tudsz.

Ha gyomirtó nem játszik akkor marad a kapa.

(alternatív megoldás: letakarod, kirothad)

2017. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Na a kapával semmire nem mész tarack ellen mert ha egy miliméter gyökér marad kihajt. Nyugodtan gyomírtózhatsz pl Glialkával vagy hasonlókkal. Csak zöld részeken szívódik fel tehát a gyümölcsfának nem árthat. A bokrokra meg vigyázni kell. Én szölő sorközt is gyomírtóztam. Nagy táblát húztam magam mellett a szőlő oldalánál hogy arra ne menjen. Kiirtottam a tarackot
2017. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Letakarsz egy jó nagy területet fóliával, kartonnal, ponyvával bármivel 3 hétre, aztán kitakarod 2 hétre, megvárod amíg magáhoztér a növényzet, megin letakarod 3 hétre aztán megin ki... 3-4ilyen kör, aztán kipusztul a gyomok gyökérben lévő tartaléka és elpusztul.
2017. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól írja a második, nyugodtan gyomirtózhatsz.

Egy nagy kartont tart valaki a bokor mellé, vagy akár letakarod mindenestől, és lehet gyomirtózni.

A fákkal meg nem kell foglalkozni, ha földet ér a glifozát, akkor hatását veszti.

Arra figyelj, hogy szélcsendes időben csináld, hogy ne kavarja fel a szél a levelekre, és kis nyomással permetezz a veszélyes helyeken, hogy a nagyobb permetszemcsék hamarabb leüljenek.

2017. júl. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!