Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért lett ennyire igénytelen...

Miért lett ennyire igénytelen az ország?

Figyelt kérdés

Munkámnak köszönhetően sokat utazok Magyarországon, és szomorúan látom, hogy évről- évre egyre igénytelenebb az ország.


Emlékeim szerint 5-10 éve még szinte hetente- kéthetente vágták az útszéli földeken, parkokban a gazt és a füvet, most sok helyen nem is vágták még idén, mert helyenként 1,5- 2 méter magasra nőnek a gyomnövények.


A magántulajdonban lévő kerteket is sokfelé elborítja a gaz, a fű szintén magas, mert senki sem ápolja tulajdonát.


Én hetente lenyírom a kertemben (ami kb. 600m^2-es) a füvet, mégis igénytelennek érzem magam, mikor lassan már eltelt egy hét a legutóbbi fűnyírás óta és ránézek a kb. 10-15 cm magasra növő fűre.


Miért lett ennyire igénytelen az ország?



2018. júl. 11. 19:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlen igénytelenség. Ha a tulajdonos idős, kisnyugdíjas, egyedül él, mert a gyerekei messze , vagy éppen külföldön laknak, nem tudja rendeben tartani a kertet. Segítséget nem tud megfizetni, de nem is ajánlatos idegent befogadni a házába.

Ausztriában, Németországban megtudják fizetni a segítséget,.

2018. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

A fű (vagy a gaz) magasságából az igényességre következtetni kicsit túlzó egóra vall. Pláne egy egész ország igényességét/igénytelenségét kikövetkeztetni belőle.

[link]

Bezzeg Észak Koreában milyen szépen gondozott a fű. Igényes ország lehet biztos. Szerinted...

2018. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

Aki ott lakik, az le szokta nyírni a füvet, nem? Errefelé mindig ez a helyzet. Aki soha nem jön (nyaralók vannak erre, aki alkalmilag jön, az szépen vágja a füvet, legalább időnként), az persze egészen más.


Nekem egy hónap, míg végzek az egész kerttel (persze akkor már kezdhetem újra), ez van. De ez így OK, egyes helyeken elég havonta vágni, a ház előtt idén hetente teszem, mert ott iszonyúan nő, nemcsak fű, hanem mindenféle.

Nem mindenkit zavar a 10 centis fű, szerintem az szép, a kicsi nem :)

2018. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Közterületeken viszont én is látok hervasztó helyzeteket e szempontból. Pedig egész jó helyen lakom, nem a legszegényebb részek egyikén.
2018. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem a keleti végen van olyan nehéz és időigényes az alulfizetett munkám, hogy este gyakorlatilag már sört bontani sincs kedvem. Ilyenkor marad a hétvége, többnyire a vasárnap. Ha jut rá idő tengernyi sokkal életbevágóbb feladat közt, és az eső se esik. Az nem elvárható, hogy kiadjam cégnek az átkozott gazdzsungel kordában tartását. Az 1001 kínai kaszával fusizó csodagyerek közül meg úgy kb senkit se választanék, már csak a lassúság és a hangerő miatt se, de nem is azok az engedjük be a kapun fejek általában. Inkább én meg a normálisabb kaszám. Az önkormányzat se nagyon áll rá a pénzszedésre, ötször is figyelmeztet, mielőtt kaszáltatni kezd. És errefelé lépten-nyomon látni lakatlan házat is, ők nyilván már árkon-bokron túl vannak, nem is gondolkodnak már ilyen ökörségeken.
2018. júl. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Van benne igénytelenség is, meg önhibán kívüliség is, de az ízlések és elvek is. Nekem a 15 centis fű a szép, és szinte fizikai fájdalmat okoz a pár centis pázsitok látványa. Meg azt sem szeretem, ha csak fű nő, sok munkát fektetek bele, hogy minél nagyobb biodiverzitást érjek el a gyepemben is, és sokat virágozzon. Igazából ebből van nagyon kevés, a gyomverte udvar sem olyan gyakori, amerre csak utazom, inkább mindenhol az agyonnyírt fű vagy csupaszra gyomirtózott föld a jellemző.
2018. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
Rettenetesen gyűlölöm a fűnyírást. Semmi értelme, a nyírt gyepnél nincs kiábrándítóbb, ocsmányabb látvány. Ráadásul koszos, büdös, hangos maga a folyamat. Valahányszor ilyen fűnyíró berregő szarraé buzgálkodó barmokat látok, ahpgy pl májusban kivégzik a tök szép pipacsokat, felrúgnám őket legszívesebben a csillagos égig.Remélem, hamarosan kkmegy a divatból ez az elmebeteg állatság, és hagyják a parkokban kinőni a szép, réti növényzetet, amitől az emberek értelmesebb többségének is minőségileg jobb lenne a közérzete.
2020. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
73%
A lebetonozott kertekkel büszkélkedő elmeháborodottakat is bünteném, pénzbírsággal. Vagy elkoboznám tőlük a területet, amit nem hasznosítanak épelméjű emberi lényekhez méltóan.
2020. jún. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!