Kezdőoldal » Otthon » Kert » A pálmámat megtámadták a...

A pálmámat megtámadták a levéltetvek. Káliszappan helyett milyen egyéb "bio" keveréket készíthetek permetezéshez?

Figyelt kérdés

Itt ahol élek, nem találtam káliszappant, igazából nem is tudom hogy keressem (spanyolul). Viszont s.o.s. szeretnék valami bio-keveréket permetezéshez.

Találtam sok mindent a net-en, de nem találtam a hatásmechanizmusát pl. a szappanoknak. Mi a lényege, a lúgos hatása? Vagy? Találtam olyan leírást is, ami a mosogatószert részesíti előnyben, de amit mi használunk annak a pH-ja 7. Milyen más HATÁSOS (és "bio") háztartási terméket használhatok a levéltetvek ellen?

Köszönöm!



2018. júl. 17. 18:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Ok, közben megtaláltam a "káliszappant" itt.

Ettől függetlenül ötleteket várok még, már nem is feltétlenül nekem, hanem a jövőben idetévedőknek.

Köszönöm!

2018. júl. 17. 19:13
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell sokat tökölni vele. Csak van valami rovarölő spray, azt nyugodtan használhatod. Szerintem még alkoholos dezodort is.
2018. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most komolyan, erre mit írjak?
2018. júl. 18. 02:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod menteni, használj normális írtószert ill előtte mosd le róla a tetveket
2018. júl. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi a problémád a sokkal kevesebb munkával járó és hatásosabb rovarölőkkel?

Azt hiszed, hogy bármilyen szempontból veszélyesebbek, mint egy spriccentés a dezodorból vagy a légfrissítőből? Hát nem. A neten pontos adatokat találhatsz.

2018. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De tényleg ne írjatok ide, ha nem sikerült megérteni a kérdést.
2018. júl. 18. 23:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sima folyékony szappant szoktam feloldani vízzel és azzal spriccelem le a tetveket. Úgy tudom a szappanos víz leszárítja a páncéljukat, csúszóssá teszi a nővény szárát, így nem tudnak rátapadni és nem is fog nekik ízleni a szappan íz miatt.
2018. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Kipróbálom.
2018. júl. 19. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!