Kezdőoldal » Otthon » Kert » Inno-Chlor klórtablettából...

Inno-Chlor klórtablettából mennyi kell a medence vízbe?

Figyelt kérdés
Vettem egy vödrös Inno-Chlor tablettát, de nem egyértelmű számomra az adagolása. Azt írja 2 tabletta/ 1000 ml. A medencébe kb 5 m3 viz fer. Kiszámolva elég sok lenne.

2018. júl. 20. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az azt jelenti,hogy annyi kell az elvileg(?) 45%os klór oldathoz. Na már most neked nem kell hogy 45%-ban klór tartalmú legyen a vized nem igaz? Másfelől 5-30perc alatt reakcióba lép a vízzel. Neked medencébe elsősorban valami lassú folyamatos lebomlású kellene,nem pedig hirtelen nagy mennyiség ami veszélyes. (Ez az anyag az adatlapja szerint foglalkozás szerű felhasználásra való.)Persze használhatod fertőzött vizek sokkolására is,ha úgy adódik.


Na de visszatérve. Elvileg 1 tabi 3grammos. 3grammban nagyjából 1,5gramm aktív klór van. 1m3-hez 1,5g az azt jelenti,hogy 1,5g/m3-es klórtartalmú lesz a vized. Ami magas. 0,2-0,3-at kellene tartani maximum. Tehát 5köbméterbe én maximum 1tablettát raknék. Várnék míg elkeveredik .aztán kiderül. Viszont elvileg nem ez az eredeti felhasználási helye. A klór melegben ,napfényben főleg nyitott térben hamar elpárolog. Szóval lényegében annyi kell amennyit a bacik igényelnek. Nem mindegy mennyi a baci benne. Van-e algaképződés stb. Minél több időt pang a víz annál több a baci is ami magasabb koncentrátumot igényel. Mindenesetre én vennék egy medencéhez használatos klórtartalom mérőt és azzal mérném ,hogy 0,2-0,3 mg/l (vagy g/m3,ugyanaz)SZABAD KLÓR koncentrátumot ne nagyon haladja meg.

2018. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami a keveredést illeti: célszerű várni a kezelést követően legalább egy órát a medence használat előtt és ha lehet akkor a szivattyút is bekapcsolni közben,hogy gyorsabban eljusson mindenhova és ne az legyen,hogy lesz ahol nagyon magas(és veszélyes) máshol meg szinte nincs is klórtartalom.


Az 1 órát én találtam ki. Nem tudom mennyit kell várni. Fogalmam sincs,hogy milyen gyorsan cserélődik a víz, milyen gyorsan gördülnek a molekulák egymáson át. Nyugalmi állapotban nyílván nagyon lassan. Ezért célszerű a szivattyút bekapcsolni,hogy mozgassa a vizet és keveredjen. Ideális talán az lenne,amikor a teljes mennyiséget átmozgatta,de az ha jól tudom 4-5 vagy több óráig is eltarthat.

2018. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meglátjuk mi lesz :)
2018. júl. 22. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!