Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miert nö kerekre nèhány...

Miert nö kerekre nèhány csemegeuborkám?

Figyelt kérdés

Ket helyre ultettem az udvaron, az egyik helyen szepek, a masik helyen meg kerekre nonek...

Mint ha jo nagy pufi esocseppekk lennenek...


2018. júl. 23. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem értek a kertészethez, de felrémlett egy tudományos alapdolog, ami a fényviszonyokkal kapcsolatos.

Attól függően, hogy hogyan kap fényt a növény, nőhet felfelé, vagy terjeszkedhet vízszintesen. A részletekre már nem emlékszem, de talán valahol itt kell keresni az okot.

2018. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
90%
[link] Szerintem ez érdekel Téged. ;) Nagy különbség lehet tápanyagellátásban, fényviszonyokban akár már 1-2 méteres távolságban is.
2018. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha mindkét helyen egyforma a talaj, akkor az egyik hely vízhiányos. Nincs a közelben nagyobb fa, bokor?

Azonos fajta van a két helyen? Ha nem, az egyik lehet érzékenyebb a rossz körülményekre.

2018. júl. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Ignis koszonom a linket, pont ugy neznek ki az enyemek is, mint azok a kepen.


Szerintem tapanyaghiany lesz, ott masabb egy kicsit a talaj.

2018. júl. 24. 07:26
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
A hím ivarú virágok kötöttek meg,és ezekből fejlődő egyedek deformáltak gömbre emlékeztető formára nőnek. A tápanyag és víz ellátottság csak hajlamosító hatású.
2018. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom #5.


Nagyon hasznos es erdekes, amit irtal. Ha lesz idom utana olvasok.

Probabol vetettem nehany magot, meg csak most ismerkedem a kerteszkedessel.

2018. júl. 24. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Uborka és uborkamag termesztés c könyvben találod meg.
2018. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!