Kezdőoldal » Otthon » Kert » Biztosan szükséges tápoldatozni?

Biztosan szükséges tápoldatozni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem gyűjtögetni növényeket, célom, hogy szép kis "házi-minikertet" hozzak létre.

Jelenleg van Sárkányfa, szobai futóka, kroton, buzogány, vitorla, zöldikék. De szeretnék még majd később pl moclame fikuszt, sugáraráliát, meg még pár növényt.

Most is nagyon szép az összes növényem, de szeretném igazán jól gondjukat viselni.

Olvastam, hogy nyáron szükséges tápoldatozás néhánynak. Az lenne a kérdésem, hogy ezek okvetlen fontosak ? És ha igen mi az ami biztosan nagyon jó minőségü?

Azért lennék erre kiváncsi mert anyukám pl a növényeit soha sem tápo.-ta és mégis mind gyönyörű és egészséges volt.

Köszi a segítséget!



2018. júl. 24. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a talaj (ültetőközeg) tápanyag tartalma kimerül, akkor ajánlatos a tápozás. A növényen észrevehető, hogy mikor igényli, mert többnyire kisebbek lesznek a levelei és általánosságban is csököttebbé válik. A minőséget illetően nem hiszem, hogy alapvető különbségek lennének, mivel az alkotórészek olcsó szervetlen anyagok, inkább a kiszerelés feltűnő mivolta az árnövelő tényező.
2018. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Neked muszáj enni? Nem elég, ha csak iszol?

A föld tartalmaz tápanyagokat, de egy idő után ez a tartalom el fog fogyni, és bizony ez meg is fog látszódni rajtuk. Attól függően, hogy melyik tápanyag fogy el legelőbb.


Haszonnövényeknél ugyan, de egy elég jó összeállítás:

[link]


A cserepes növények egész évben fejlődnek, ezért ezeknek télen is kell a tápoldat. Csak mivel télen nem szokott olyan meleg lenni a lakásokban, mint nyáron, ezért valamivel ritkábban.

2018. júl. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es


Azért kérdeztem meg, mert - mint ahogy fentebb írtabb- anyukám SOHA NEM tápoldatozta a növényeit és mégis több verte simán a 180-200 cm-t, gyönyörű volt és amelyik hajlamos volt virágot hozni, az minden nyáron hozott többet is. Átültetve is csak pár évente voltak, amikor már instabil volt az arányokat tekintve...


Volt neki több növénye amik pár év múlva azért kerültek eladásra/elajándékozásra, mert nem fért már el a szobában, annyira elterebélyesedett és megnőtt, aki megvette annál meg kb 1 hónap alatt tönkrement, pedig ő is gondoskodott róla -elméletileg-. (!) gondolom mondanom sem kell, hogy mennyire megbánta utána, hogy odaadta.


Szóval ezért érdekelt volna, hogy ennek függvényében valóban elmaradhatatlan e a tápoldatozás,mert nekem ezek a tapasztalataim.

Nyilván nem azt a pár ezer ftot sajnálom kiadni x időközönként a növényekre.

Köszi a választ!

2018. júl. 26. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!