Kezdőoldal » Otthon » Kert » Chilit és erős paprikát...

Chilit és erős paprikát hogyan és mivel kell tápoldatozni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon egyedi módon csinálom.Van pár tyúkom.Mikor kitrágyázok az ólban,összegyűjtöm a trágyát.Egy nagy vödörbe teszek pár lapát trágyát,felöntöm ESŐVÍZZEL(!)Elviszem a kert legtávolabbi sarkába,mert pár hét után irtózatosan büdös lesz,ugyanis elkezd erjedni.Kb. egy hónap után mikor az erjedés befejeződik,ebből a trutymóból teszek egy keveset egy vödörbe,felhígítom,és ezzel öntözöm meg a paprika töveit.Minden nap egy keveset.Szerintem nincs az a műtrágya ami ilyen látványos eredményt produkálna mint ez a módszer.És érdekes módon,ennek a hígított trágyának már a vödörben is alig van szaga.A talajon meg abszolút semmi.Ha tudod,és nem vagy finnás,próbáld ki-megéri!
2018. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Én azt olvastam, hogy a tyúk kaksi "égető hatású",nem tudom mennyire igaz, de ha neked bevált, akkor nincs miről beszélni.

Nekünk az udvar egy eldugott sarkában van egy komposzt halmazunk. Oda gyűjtjük a füvet, elrohadt zöldséget, gyümölcsöt, kisebb faágakat stb. Ezt a földet szoktuk rászorni a tövekre majd belocsolni.

2018. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél csinálni tulajdonképpen?

Cserépben termelni paprikát?

Akkor palánta korban levéldísznövényeknek való tápoldat, vagy általános is megteszi, aztán ha megjelennek az első virágok, onnantól ez, vagy hasonló összetételű:

[link]

2018. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen cserépben van palánta


Köszönöm a válaszokat.

2018. febr. 20. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!