Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor eloszor kerteszkedtetek,...

Mikor eloszor kerteszkedtetek, sok minden termett a kertetekben?

Figyelt kérdés
En iden eloszor kerteszkedem. Tavalyelott apos csinalta, de o sajnos meghalt, tavaly a parom szules miatt iden en mert parom sokat dolgozik. Sajnos sok minden nincs benne. Paradicsom, paprika, uborka, kukorica, cukkini, tok, patiszon, padlizsan es sutotok. 60 m2es kert. Kicsit szomoru vagyok, de gyerek mellett ennyire futja egy 1800 m2es telken. Most van szilvaszezon, szilvat szedek, befozok vagy cefrebe dobom.. erik az alma is, a korte is. Ti nektek mi volt elso ulteteseteknel a kertben es mindig volt idotok kapalni? Locsolni most nem kell eleg sokat esik kb 2naponta.
2018. júl. 31. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Igen, sok dolog termett. De azért, mert nem azt csináltam, mint te.


Nem kapálós kertet kell létrehozni, hanem jó növénytárításokkal kell fokozni a termést, és fedni a talajt. Alig kellett locsolni, nem volt kapálás és volt termés. Nézz utána a neten!

2018. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyenkezned. Már a 60 nm-en is sok mindent termelsz. Ne szomorkodj, mert egy kert nagyon sok ráfordítást kíván, különösen, ha gyümölcsfák is vannak. Az 1800 nm meg szinte egy teljes embert kíván. Én csak hobbikertészkedő vagyok, már 10 gyümölcsfát is nehéz tisztességesen karbantartani, az ásásról/kapálásról, gyomtalanításról, locsolásról, metszésről, kártevő mentesítésről nem is beszélve.
2018. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom veteményezni se kellett csak úgy kikelt minden
2018. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj a negatív hozzászólásokkal.... a 60 nm szerintem egész jó kezdetnek. Édesanyám 1200 nm-en termeszt zöldségeket, de ahogy előttem is írták, az egész embert kíván. Csak ha van napi 4-5 óra időd a kerttel foglalkozni, akkor ajánlanám. Így megmarad a varázsa. Később még tehetsz hozzá több földterületet, amikor már belejöttél a növénytársitásba. A mulcsozást én is ajánlom.
2018. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3

Nem, csak ésszel csináltam, nem pedig "mindig is így szoktuk, mert azt így kell" alapon, mint sokan.


Ezért javaslom a kérdezőnek is, hogy nézzen mástechnikák után, hogy megkönnyítse a saját dolgát, mert nagyon meg lehet.

2018. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kérdező, de ha 60 m2 gondot okoz, akkor valamit nagyon nem jól csinálsz, hozzáértő ismerőstől kellene tanácsot kérned. 60 m2-en egyszerűen nincs annyi munka (ha mindent jól csinálsz), hogy heti 2x félóra alatt ne végeznél vele.

Szerintem az van, hogy egymás hegyére-hátára ültettél mindent, és emiatt négykézláb, szálanként kell kiszedegetni minden szál gyomot, mert kapával nem férsz közé. Így a növények sem kapják meg a nekik szükséges életteret, napfényt, vizet, tápanyagot, mert egymást ölik érte, terméshozás vagy lesz, vagy nem.

Látom, hogy mennyi mindent bezsúfoltál 60 m2-re, ebből gondolom.


Kapálni egyébként nem akkor kell, amikor már nem látszódik ki a növény a gazból, hanem amikor a gyom még csak 5 cm-es. Tehát 3-4 hetente ráérősen végigkapálod 30 perc alatt az egészet, egyszer sem hajolsz le, egy hét múlva a tövek mellett megmaradókat kihúzgálod szintén 30 perc alatt, és hetekig nem kell ezzel törődnöd. (A kettőt persze össze is vonhatod, csak a nagyon aprókat nehéz kézzel kihúzni.)

2018. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
60 m2 a kertresz..1800 m2 a telek. En fozok, mosok, takaritok, befozok, kapalok, kacsolok, locsolok, fuvet nyirok etc.. egy 14 hos gyerek mellett mert psrom sokat dolgozik konkretan most is meg itthon van, utana 5 nap egyhuzamban megint..
2018. júl. 31. 16:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindjart kezd egy ejszakaval es utana maszek.
2018. júl. 31. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!