Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen fajta virág?

Ez milyen fajta virág?

Figyelt kérdés

[link]


Hogyan kéne gondozzam? Mit tudok tenni, ha már lassan elkezdett tönkremenni? Esetleg mitől lett ilyen: [link]



2018. júl. 31. 12:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
37%
Lehet hülyeséget írok, de ez szerintem valamilyen kőrózsa
2018. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
9%
*kövirózsa Bocsi xD #1. voltam
2018. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, Echeveria faj, amerikai kövirózsa, pozsgás növény, ennek megfelelően kell gondozni, teljes fény, kevés víz. Télen teleltetni kell 5°C körüli hőmérsékleten világos helyen, szinte víz nélkül.
2018. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy ecseveria (Escheveria benissiae talán)

Egy biztos, hogy a kaktuszfélék családjába tartozik, 2-3 hetente kell öntözni minimálisan és napfényt kedveli.

2018. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Utodsó: ez tényleg Echeveria, de NEM a kaktuszfélék családjába tartozik, még csak enm is rokonok.
2018. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

#5

Akár igazad is lehet és ez pozsgás, de mivel a Magyar Kaktusz és Pozsgás Társaság egy kalap alá veszi a kaktuszokkal gondozás szempontjából, ezért túl nagy hülyeséget nem írtam.

2018. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

... és itt a gondozási útmutató:

[link]

2018. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2018. júl. 31. 15:28
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

# 6

Hát ha egy kalap alá veszik, az elég nagy baj. (Linkelnéd?)

A kaktuszok többségét teljesen szárazon kell teleltetni, az "egyéb" pozsgások egy részét pedig enyhén öntözni kell.

A kaktuszok többségét lehet vaksötétben teleltetni, a többi pozsgás növényt, 1-2 kivétellel, nem lehet.

A kaktuszoknak semmi bajuk nem lesz, ha véletlenül egy teljes évig nem öntözöd meg őket, egy Echeveria ezt azért fedett helyen már nem fogja kibírni.

És mint írták, az Echeveriáknak semmi közük nincs a kaktuszokhoz, távolról sem rokonok.


Az természetes, hogy egy Echeveria alsó levelei idővel elszáradnak. Ahogy minden egyéb növénynek is.

Az elszáradást hibásan gyorsítja, ha sötétben (pl. lakásban) van tartva, vagy ha túl nagy az edénye, és emiatt nem tud kiszáradni a földje két öntözés között, és túlöntözöttség lép fel.

2018. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a túlöntözés miatt történt, mivel eddig nem én vigyáztam rá, csak amikor észrevettem, hogy kezd tönkremenni, magamhoz vettem. Most egy kicsit rendbeszedtem, és kikerült az erkélyre a kaktuszok mellé. :))
2018. júl. 31. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!