Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőtőke ültetés alapok?

Szőlőtőke ültetés alapok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ősszel szeretnék ültetni egy sor szőlőt. Nagyjából 6m hosszú a terület ahova egy sort tudok ültetni.

Hány tőt érdemes ilyen hosszúságra ültetni? Picit homokos a talaj milyen fajták kedvelik az ilyen talajt? Nem borászkodni akarok belőle szóval csemegeszőlőt szeretnék.


2018. júl. 31. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
5-6 tőke elég. Homokot minden szőlő szereti.
2018. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha lugast alakítasz ki, akkor 3 tőke is elég.
2018. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a lugasos dolgot nem nagyon értem...

Lugas esetében mehetne méterenként, de szerintem nem erről van szó.

Sima kordonon legalább 1,5 m kell egy tőkének, egyébként nagy, kezelhetetlen dzsumbuj lesz belőle minden évben.


Ha oltványok lesznek véve, akkor a fajtákkal nem kell törődni talaj szempontjából, mert a földben lévő rész úgyis egy vadszőlő lesz, amire a nemes van oltva.

Amire figyelni kell:

- jó ízű fajták legyenek

- lehetőleg rezisztensek, vagy legalábbis ne túl betegségérzékenyek

- bírják a fagyokat

Ezeknek a neten utána lehet olvasni.

2018. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2018. aug. 3. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Előbb nézd meg és válaszd a fajtákat melyik tetszik. Én a rezisztens (R) vagy ellenálló fajtákból választanék. 30-40 fajta van, és van miből válogatni. Amik dzsungelesednek a fajtaleírásnál /zöld munka igényes/ kifejezést fogod találni. Amennyiben a család fogja fogyasztani, told szét az érésidőket.

Művelés a Sylvoz kordont válaszd.

Így a tőtávolságot csökkenhet 60 cm-re is, sűrűbben ne.

Röviden ennyi.

2018. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!