Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kanadai sütőtöknek most...

Batta80 kérdése:

A kanadai sütőtöknek most milyen színűnek kellene lennie?

Figyelt kérdés
Az elején még sötétzöld volt és csíkos, elég nagyra megnőttek már, még utánpótlás is van. De egészen világos lett a színűk, ez normális? Világossárga.
2018. aug. 1. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy most milyen színűnek kell lenni.

Attól függ, hogy ki mikor ültette, milyen ütemben fejlődött. Meg természetesen, hogy mennyire sötét vagy világos fajta.

Ha még nagyon világos, akkor hagyd egy darabig, baja nem lesz. Két hét múlva szedheted, akkor is, ha nem lesz sötétebb.

Száron is lehet tartani, de akkor az újabb termések lassabban fejlődnek.

Akár már most is szedhetnéd, ha nincs a héján zöld rész, de ha száron érik készre, akkor jobb lesz.

2018. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat a tudatlanságomért, magától kelt a komposzthalmon több tő is van, eddig 10 tököt számoltam rajta.

Ha nem esik, akkor jó eláztatom a földjét, úgy tudom, vízigényes. Bár a levelei időnként sárgulnak, bár azt mondja a szomszéd, a nagy meleg és perzselő napfény miatt.


Nem gondoltam, hogy már érne, ez meglepett! Bár idén minden 2-3 héttel hamarabb érik.

2018. aug. 2. 08:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már szokott érni. Ez nem nagydobosi, hogy csak őszre érjen meg.

A levélsárgulás több ok miatt is lehetséges, pl. a komposzt maga is okozhat tápanyagproblémát, vagy tripszek is szívogathatják a leveleket.

2018. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!