Kezdőoldal » Otthon » Kert » Örököltem egy zártkertet, nem...

Örököltem egy zártkertet, nem lehet eladni, mit termesszek rajta?

Figyelt kérdés
Mivel nincs kivonva művelés alól emiatt ki kell függeszteni meg ilyenek, 4-7 hónap mire elsikerülne adni, ha egyáltalán találnák rá vevőt. Ha meg sikerülne eladni, potom pénzt kapnék érte. Üresen meg nem akarom hogy csak úgy ott legyen. Vevő vagyok minden ötletre.
2018. aug. 9. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Krumplit. Komolyan mondom.
2018. aug. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Burgonya . Igénytelen , rovar sem károsítja , bőségesen terem , eső elég neki .
2018. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

lemaradt hogy 2000 m2


Oks, 500 m2-en krumplit fogok termeszteni. Jöhetnek még az ötletek.

2018. aug. 9. 20:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Répa, hagyma, ezek is igénytelenek.

Nincs rajta kút? Úgy már érdemes lehet igényesebb növényekben is gondolkodni. Egyébként egyszeri befektetés.

Màlna: kereslet van rá, de nem tudom, mennyire macerás nagyüzemben. Nekem az a pár bokor magától elvan.

2018. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem károsítja rovar a burgonyát?
2018. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez nekem is új. Alig lehet elírtani k.bogarakat.
2018. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A burgonya a föld alatt van , a rovar a felszínen . Bármilyen termést de még a csalánt is lezabálja a poloska ...
2018. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön most ide a poloska?


Amúgy ha a szárát lerágja a krumplibogár, akkor már a gumó sem fog fejlődni. S már párleveles állapotban támadnak.


Mi körülbelül nyolcszor permeteztünk idén, olyan szerrel is, amit csak növényvédelmis papírral lehet beszerezni. Sajnos sosem volt tökéletes.


Bárhova ülteted a krumplit, a bogár meg fog jelenni, s permetezni kell. Talán a krumpli az egyetlen, amit ha nem permetezel, semmi sem lesz belőle. Egyetlenegy kártevő sem ennyire agresszív, mint a krumplibogár.


Bio kertészetekben is permeteznek, csak nem annyit. Ezt sajnos szinte egy biotermék vásárló sem tudja.


Amúgy szerintem már nincs olyan nagy divatja a krumplinak. Nem úgy van mint régen, hogy még a városlakók is vettek 1-2 zsákkal télire. Ami kell, megveszik a bevásárlóközpontban pár kilós kiszerelésben.


Mondok egy nagyot! Én mákot ültetnék. Az legalább nem rohad rád, ellentétben bármelyik zöldséggel, gyümölccsel. Mert ha szezon van, akkor el kell adni mindent, vagy kidobhatod.

2018. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

A bab is ilyen, nem kell egy hét alatt eladni, és mindig van rá kereslet, az ára is elég jó.

Persze, annak vannak gombás meg baktériumos betegségei, kártevők is támadják néha, de ha azon a területen nem volt már régóta bab, akkor jó eséllyel meg lehet úszni permetezés nélkül.

2018. aug. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem inkább az érdekelne, miért nem vonatod ki művelés alól? :) Onnantól kezdve, hogy elintéződött a történet, eladhatod kifüggesztés nélkül is! 21 nap az ügyintézési idő, de ált. ez ennél jóval hamarabb megtörténik. Nálam pl. kb. 1 hét alatt elintézték. Tudtommal az eljárás még mindig ingyenes!

Hogy mennyi idő alatt tudod eladni, az már más kérdés, illetőleg, hogy egyáltalán elakarod-e adni, mert én pl. biztos nem adnék el egy talpalatnyi telket sem, pont azért, amit írtál, potom pénz! Mondjuk az én telkem jó helyen van, üdülőterületen, magasak az árak, de senki sem veszi meg egyiket sem a magas ár miatt. :)

Én inkább gyümölcsben gondolkodom, kajszi, szilva. Alma, körte, cseresznyefa már van a telken. Amiben esetleg még gondolkodom az a kivi, talaj megfelelő lenne neki, csak még ki kell okosodnom a termesztését illetőleg, mielőtt még belevágnék. Pár sor szőlő is lesz, az is biztos. Nem vagyok nagy borfogyasztó, de azért 1 hekto bor "elférne".

2000m2-en szerintem azt termessz, amit el is fogyasztanál, mivel ekkora terület arra elég és jó, hogy akár mindent megtermessz magadnak, amit egyébként a zöldségesnél vennél meg, ahogy mások is javasolták a krumplitól kezdve a babon át a répáig, salátáig mindent, továbbá akár az általad kedvelt gyümölcsöket.

Előző telkünk pont ekkora volt, azon gyümölcsfák, dió, gesztenye, málna, eper, szőlő, zöldségek voltak. Soha nem kellett zöldségeshez menni. Ha nincs rajta épület, nem árt egyet összekalapálni "tároló" címszó alatt, arról esetleg gyűjtheted az esővizet öntözéshez, (ha víz nem lenne). Én ilyesmiben gondolkodnék vagy akár ha jó helyen van, és jelentsen ez bármit is (akár van közel tó, vagy akár baromira csöndes hely stb.) még hétvégi házat is érdemes építeni vagy vásárolni egy kész faházat.

2018. aug. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!