Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika termését kell e...

Paprika termését kell e ritkítani, ha túl sok van rajta?

Figyelt kérdés
Nagyon sok termést hozott, de ne nőnek csak újabb kis termések keletkeznek. Arra gondoltam, hogy ahogy a szőlőnél is ha leválogatom a termés egy részét a maradék jobban fejlődik. Most először próbálkozom saját paprikával. (zöld hegyes erős)

2018. aug. 10. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen ezt is ritkitani kell.A nagyokat szedni kell,vagy az aprókat,hogy nagyobbak még szebbek legyenek .
2018. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kell ritkítani, de az elsőknek meg kellett volna nőni mindenképpen, amikor még nem volt sok. Ha már az elsők sem nőttek meg, ott valami gond van. Vízhiány, tápanyaghiány, vírus, stb. Maguk a növények szépek, nagyok, a levelek elevenek?
2018. aug. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A növényeket egészségesnek látom, csak a levélzet is túl buja. Szabadföldön 30-40 termés egy tövön ami kb 1 méter magas soknak tűnik. A legnagyobbak 8-10 cm a kicsik 1-3 cm hosszúak és még mindig virágzik. Mulcsoztam, locsoltam, permeteztem amikor a paradicsomot is, de nem tudom, hogy miért nem érik be rendesen. A szomszédban már egy hete szedik az éretteket.
2018. aug. 11. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha egy 1 m-es hatalmas bokron van 30-40, aminek a jó része egészen apró, vagyis mondjuk 10 db a 10 cm-es, az nem biztos, hogy túl sok. (Előzőleg egy viszonylag kis bokorra gondoltam.) Fotó alapján jobban lehetne tippelni.


Ugyanolyan fajta, mint a szomszédé? Egyszerre lettek ültetve? Az ő tövein az érettek rendes nagyok? Ez nagy étkezési paprika?

2018. aug. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
"Kosszarvú piros" és "rekord hegyes" vegyesen. Egyszerre lettek ültetve, ráadásul én készítettem a palántákat. Az övé kicsit naposabb helyre került. Egy párat azóta leszedtem az apróbbakból és egy kicsit több vizet kapnak. A szomszéd csepegtetőt csinált, talán az is számított. Köszönöm a tanácsokat, majd írok mire jutottam az első próbálkozással.
2018. aug. 12. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!