Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leszedhetem a szoba mandarinfá...

Leszedhetem a szoba mandarinfám termését vagy várjam meg amíg lehullik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy laikus kérdésem lenne a már régóta nevelgetett szoba mandarin fámmal kapcsolatban.


Most már legalább három hónapja hozott két termést és várnám, hogy leessenek, de nem teszik. Leszedhetem őket, vagy csak hagyjam, hogy a természetes úton megoldják?


Előre is köszönöm válaszaitokat!


[link]

[link]


2017. jan. 23. 10:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, kétszer ugyanazt a képet tettem fel, ez a másik:

[link]

2017. jan. 23. 10:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Én leszedném. A legtöbb gyümölcs más túlérett akkor, amikor magától leesik. Egyébként ez magról kelt fácska ?
2017. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Megmondom az őszintét nem tudom mert Édesanyámtól kaptam kb két éve és akkor már cserépben volt. :(
2017. jan. 23. 11:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as, én úgy tudom, hogy a magról kelt nem hoz gyümölcsöt, ahhoz oltani (nemesíteni) kell.

Kedves Kérdező, ha úgy gondolod, hogy érett, akkor szedd le, legfeljebb továbbérleled leszedve egy kicsit.

Az egyszerű, bármilyen gyümölcsfákról is leszedjük a gyümölcsöt, nem várjuk meg, hogy lepotyogjon.

2017. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 23. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még várnék válaszra azért.Érettnek tűnik, de a citrusok leszedve már nem érnek.Facebook citrusos csoportban lenne célszerű megmutatni.
2017. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fognak leesni. Legalább egy-másfél évig ott lesznek rajta, egy idő után már fonnyadtnak fognak tűnni.

Az első fotó nem tudom, mennyire színhelyes, ez alapján úgy tűnik, még fog mélyülni a színe, tehát érik még. Egy hónap biztos elég lesz hozzá. A második fotón nem annyira látszódnak, de ott mintha érettebbnek tűnnének.

Én mondjuk nem szoktam leszedni, mert a mandarint nem gazdasági haszna miatt tartom (árulnak a boltban sokkal jobbat), hanem dísznövénynek, ami a termésével díszít. Az íze egyébként se valami szuper így cserépben tartva.

Mondjuk, ha még nem kóstoltad, akkor szedd le legalább az egyiket.


Tavasszal majd ráfér egy metszés.

2017. jan. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!