Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes termeszteni 3000...

Mit érdemes termeszteni 3000 nm-en?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat, amihez tartozik egy kb. 3000nm-es terület is amit jelenleg kaszálnak a bálákért cserébe. Arra gondoltam, hogy valamit termesztenék rajta, ami egy kis hasznot is hoz, de nem tudom mibe lenne érdemes belevágni, ezért szeretném kikérni olyanok véleményét, akik tapasztaltabbak ezen a téren. Egyáltalán érdemes ilyesmibe gondolkodni ekkora területen ? Dolgozom, tehát valami olyan lenne célszerű, ami kevésbé időigényes, ha van ilyen egyáltalán .
2018. aug. 13. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
vadkender
2018. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Tudni kellene, hogy milyen a föld (agyagos? homokos?...stb)

De én tapasztalatból mondom neked, mert én is nagyon lelkesen próbálkoztam anno, hogy üzletileg nem éri meg.

Csinálj egy kis konyhakertet 100 m2-en, amennyi a szükségletetek, azt is bőven elég lesz ásni, trágyázni, palántázni, locsolni, gazolni, pátyolgatni.

A többi területre meg talajkedvelő gyümölcsfákat, de hagyjál az ingatlan körül kertnek, sütögetőnek, felállítható medencének, vagy kis tónak (amelyik vonzó neked) helyet.

2018. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lucerna
2018. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Én is tapasztalatból tudok mondani tanácsot. Nekünk 2400 m2.

SEMMIT NEM ÉRDEMES! Főállású munka mellett meg főleg.

Add kölcsön a szomszédnak, én is így csináltam. Cserébe ellát zöldségekkel. És nem kell a gazzal sem törődnöm.

Első évben hatalmas elánnal terveztem, vetettem, majd le kellett kaszálni az egészet, mert a gaz győzött.


Egyébként hozzáértés nélkül meg végképp nem szabad semminek a termesztésébe belekezdeni.

Talán amit ajánlhatnék jó szívvel, az a milotai papírhéjú diófa telepítés az egész kertbe, gyorsan növő fajta, és nem kell permetezni, metszeni, elég csak közöttük lekaszálni a gazt.

Nekünk is van 5 óriás fa, és ősszel van vele sok meló, míg felszeded a diót, és a levelet összesepred, de tavaszig meg lehet pucolni, és a dióbélnek magas ára van. De ha nincs kedved pucolni, egészben is el lehet adni.

De ehhez befektetés kell, most ősszel lehet telepíteni a diófácskákat. Nem is tudom, mennyit érdemes ekkora kertbe, talán úgy 50 fa? Talán.

2018. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! A medencének, sütögetőnek van még hely bőven ezen a 3000nm-en kívül és még egy kis kert is elfér. A diófás ötlet ez tetszik, lehet megpróbálkozok vele.
2018. aug. 13. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!