Kezdőoldal » Otthon » Kert » Homokos ill. Szikes tajajon,...

Homokos ill. Szikes tajajon, mit erdemes termeszteni leginkabb?

Figyelt kérdés
Gondolok a homokhatsagi teruletekre, es feljebb a kecskemet kornyeki tanya vilagra. Ezeken a teruleteken milyen olyan csonthejas gyumolcs terem, ami kevesebb gondozast igenyel? Nekem leginkabb mandula es dio lenne a legjobb

2015. ápr. 8. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor még csak a vastagon szedett kérdésedet láttam, a HOMOKTÖVIS jutott az eszembe.

De látom, inkább a csonthéjasok érdekelnek.

2015. ápr. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alföldi barack az híresen jó úgyhogy azt megpróbálhatod. Hátránya, hogyha eladni akarod, akkor ott helyben erős a konkurencia, és valszeg permetezni is kelleni fog. Ugyanez a helyzet a többi csonthéjas gyümölccsel is a szilva, cseresznye, meggy, mindegyik tud férgesedni, aztán vagy leszeded úgy, és eladod féláron / megy cefrébe, vagy permetezel.


A dió nem tűr meg maga mellett semmit, olyan anyagot bocsát ki, ami növekedés gátló/lassító. Olyan szempontból jó választás, hogy nem igen kell vele semmit csinálni a szüretelésen kívül. Pár éve terjed valami új károsítója, ami belefúrja magát, de nekem itt még nem kellett foglalkoznom vele. [link] Érdemesebb papírhéjút ültetni, azt könnyebb kibontani, van közte annyira vékony is, hogy még kalapács sem kell hozzá.


A mandula úgy tudom, hogy a meszes talajt és a meleget szereti. Inkább a Balaton környéke, ahol látni szoktam. Meg lehet próbálni, hogy oltott meszet raksz alája, hátha.


A füge elég igénytelen, úgyhogy azt biztosan le lehet dugni. Hátránya hogy nem csonthéjas meg hogy nem áll el sokáig a termés. Aszalni meg lehet próbálni, de azt mondják az itthon termő fajtákat (adriai) nem érdemes. Pálinka, lekvár ilyesmire viszont jó.


A homokos talajjal az a legnagyobb gond, hogy nincs benne szerves anyag, úgyhogy mindenképp trágyáznod kell majd ültetéskor is alá, meg ahogy növekszik, úgy körbeáshatod körülötte a földet, aztán oda is lehet temetni marhatrágyát, vagy bármit, ami ilyen célra használható. A trágyázásnál fontos, hogy ne érje közvetlenül a gyökereket, mert megégeti őket, illetve, hogy le legyen takarva földdel. A B-terv a lóhere, borsó, stb... telepítése, ami fixálja a nitrogént a levegőből. Ez egy bizonyos szintig működhet.


Szvsz. a legbiztosabb, ha elmész Szegedre a nagybani zöldség/gyümölcs piacra nyáron, aztán ott nagyjából ott lesz az alföldi felhozatal. [link] Ott tudsz tanácsot is kérni az őstermelőktől, hogy mit hogyan érdemes. Nyilván olyantól, akinek szép áruja van, meg fogékony a beszélgetésre. Az őstermelőknél általában csak néhány féle áru van, akinél sokfélét látsz, az nem őstermelő, csak felvásárol, és újra elad. Ha most tavasszal akarsz ültetni, akkor ez a megoldás nyilván nem játszik.


Most egyelőre ennyi jutott eszembe. Sok sikert!

2015. ápr. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi,hasznos volt
2015. ápr. 15. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!