Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aloe Vera növénnyel kapcsolatb...

Aloe Vera növénnyel kapcsolatban segítség? 3 kérdésem van?

Figyelt kérdés

1.) Van egy kb. 2 éves aloém, de ami furcsa nekem (legalább is képek alapján), hogy nagyon hosszúra növeszti a leveleit, viszont eléggé laposak, nem olyan husik, mint kellene lennie.


2.) A másik problémám, hogy nem felfelé nő, vagyis a közepében lévő kisebb levelek persze égnek állnak, de a szélső levelek széltében terjeszkednek, és már betörnek a levelei, mert nincs hely.

Elég, ha csak felkötöm, vagy van valami "egészségügyi" oka, hogy széltébe terjeszkedik szinte lapos levelekkel?


Ablakban van, egy héten egyszer öntözöm.


3.) Úgy tudom, hogy az aloe az első 10 évben mérgező és csak utána van jótékony hatása. Most 10 évig ne vágjak a leveléből? Vagy csak meginni-enni nem lehet, csak magunkra kenni? A méreg nem szívódik be bőrön át?



2018. aug. 18. 14:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a válaszodat utolsó.
2018. aug. 22. 08:46
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"És télen hol legyen? Akkor jó neki az ablak? Kint mégsem maradhat a mínuszokban."


Hülye flegma.

Akkor rakd át a szobán belül másik helyre.

2018. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12-es, nem flegma stílusban kérdeztem. Az téged minősít, ha úgy értetted.


Amúgy a kérdés jogos nem? Hiszen ha nyáron nem elég neki úgy a fény, hogy az ablakban van és egész nap oda süt a nap, akkor szerinted télen mennyire lesz neki elég, amikor alig van fény alapból és korán sötétedik? Okoska!!!

2018. aug. 22. 12:51
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

Ja, már látom nem flegma, hanem bunkaó vagy.



"nyáron nem elég neki úgy a fény, hogy az ablakban van és egész nap oda süt a nap, akkor szerinted télen mennyire lesz neki elég, amikor alig van fény alapból és korán sötétedik?"



A fényből télen sem tudsz többet adni, de ha alacsonyabb a hőmérséklet, akkor sötétebbet is elvisel.

Nyugalmi időszak, érted? ÉRTED?

Ha most 10-15 fokos helyre rakod, akkor elég lesz az ablakon belül a fény. Érted?


De ahogy sejtem nálad egynyári lesz.

2018. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, ezt jól írja, a stílusától eltekintve.

Pont az a lényege a hűvös tartásnak, hogy lassuljon a fejlődése, ne nyúljon a meleg és viszonylag sötét körülmények között.

0 fokon és teljesen szárazon tartva egyáltalán nem nő, ezért egy minimális fény is elég neki. De egy ablakban 10 fokon és szárazon mindenképpen elég a téli fény.

Pozsgás növényeknél nem csak a fénymennyiséghez kell a hőmérsékletet igazítani, hanem a öntözést is a hőmérséklethez. A hideg téli tartásban félszárazon kell tartani, ami egyrészt a fejlődést (megnyúlást) is lassítja, másrészt nem fog kirothadni.

2018. aug. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Ja, már látom nem flegma, hanem bunkaó vagy."


Csak azzal vagyok bunkó, aki velem is bunkó! Te voltál az aki egyből betámadott, hogy flegma vagyok, mégis mit képzeltél, hogy majd megpaskolom a buksidat, hogy jól van, így kell ám? Vagy mi?

Te voltál velem bunkó először, amikor leflegmáztál. Akkor ki is a bunkó? Hát igen, te!


"A fényből télen sem tudsz többet adni, de ha alacsonyabb a hőmérséklet, akkor sötétebbet is elvisel."


Hogy a francba ne tudnék nyáron több fényt adni, mint télen? Nyáron hosszabbak a nappalok és rendes fény van, télen meg rövidebbek a nappalok és szűrt fény van. Most nyár van, kint van az ablakban, ahova ODASÜT EGÉSZ NAP a nap, ennél több fényt akkor se kapna, ha az ablak elé raknám ki a párkányra, vagy belelőném rakétával a Napba!

Úgyhogy jogosan merült fel bennem a kérdés, hogy ha ennyire fény kell a növénynek, akkor mi van télen, hiszen nem itteni égővhöz szokott növény. Erre te nem segítesz, hanem bunkó vagy, már megint. És akkor én legyek veled rendes? Doki látott már?


"Ha most 10-15 fokos helyre rakod, akkor elég lesz az ablakon belül a fény. Érted?"


Te marha bunkó vagy! Érted?

2018. aug. 23. 10:58
 17/18 A kérdező kommentje:
15. neked és a többi normális válaszolónak is köszönöm a normális válaszokat. (És ne értse félre senki, tényleg köszönöm a normális válaszokat, nem flegmázok.)
2018. aug. 23. 10:59
 18/18 anonim ***** válasza:
42%

1 látatlanban megírtam, hogy épületen belül van és hogy fényhiányos.


2 megírtad, hogy ablakban van és átrakod másik helyre

Mégis milyen naposabb helyre akartad tenni (épületen belül), ha eszedbe se jut, hogy ablakon kívülre is lehet rakni?

A napos helyről egy árnyékosabba akartad tenni, hátha jobban érzi magát a fényhiányos növény?

Nóórmális?



Hát ez marha jó, ezen már nem tudom mosolygás nélkül olvasni:

""A fényből télen sem tudsz többet adni, de ha alacsonyabb a hőmérséklet, akkor sötétebbet is elvisel."


Hogy a francba ne tudnék nyáron több fényt adni, mint télen?"


Olvasni tudsz-e?

Mert gondolkozni nem a következők alapján levonva.


"kint van az ablakban, ahova ODASÜT EGÉSZ NAP a nap, ennél több fényt akkor se kapna, ha az ablak elé raknám ki a párkányra, vagy belelőném rakétával a Napba!"


Az ablakon belül 5 oldalról nem kap fényt.

A hatodik oldalról, még ha az egész fal üveg, akkor is az üvegtábla kiszűri (visszaveri) a napfény nagy részét.

Az ablakon kívül az üveg fény csökkentő hatását ki lehet küszöbölni, de még ott is kevesebb fényt kap, mintha a háztól távolabb vinnéd.



"ha ennyire fény kell a növénynek,"

Melegben ennyire kell a fény, hidegben kevesebb is elég.



"Erre te nem segítesz, "

Szakmailag korrekt válaszokat adtam.

Az öntözés visszavételéről azért nem írtam, mert addig valószínűleg ki fogod nyírni.



""Ha most 10-15 fokos helyre rakod, akkor elég lesz az ablakon belül a fény. Érted?"

Te marha bunkó vagy! Érted?"


Ez már szánalmas. Ne erőltesd!

2018. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!