Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyógynövényeket érdemes...

Milyen gyógynövényeket érdemes termeszteni?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag kicsi 500 négyzetméteres üres telken termesztenék éppen csak annyi kéne, amiből el tudok rakni magamnak bőven. Körülményes? Egy paradicsomhoz mérten pl? Most az van, azok szépek, de inkább gyógynövény.
2018. szept. 1. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokkal kevesebb a gond velük mint a paradicsommal.

Csak arra kell figyelni, hogy ne lepje el a (kártékony)gaz, de ez is relatív, mert minden gaz valamire gyógynövény.

Én amit tudatosan ültettem, vagy csak kibújik és hagyom nőni:

Kamilla, levendula, borsmenta, citromfű, bodza, csalán, cickafark, pitypang(gyermekláncfű), körömvirág, kakukkfű.


És a nagy kedvenc, de ezt nem szabad földben, hanem cserépben, az aloevera.

2018. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én vagy ötven éve kijártam egy gyógynövény termesztő kurzust. Akkor az volt a tapasztalat, hogy a hatóanyag tartalom erősen a termesztési körülmények függvénye. Azaz pl. a rossz talajon, száraz körülmények között, de természetes élőhelyen termő növényekben a hatóanyag (pl. illóolaj) kevesebb, mint ha jó minőségű talajon, kultúrában termesztik (esetleg jó vízelláts mellett).
2018. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Ne kinlódj! Menj ki a határba és gyüjtsd be azt ami kell.
2018. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok és igazat adok az előttem szólónak.

Valójában én sem termesztem egy külön kijelölt helyen, hanem többek között ezek alkotják a virágoskertemet. Kivéve a csalánt, az hátsó kertben van meghagyva, eldugva.

500m2-en, te elfogod látni az egész települést, de ha kedved van hozzá, akkor nyugodtan vágj bele!:)

2018. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!