Kezdőoldal » Otthon » Kert » Véletlenül "meghámoztam" az...

Véletlenül "meghámoztam" az amaríllisz hagymáját?

Figyelt kérdés
A levelei tövénélnél volt egy nagyon kilógó száraz rész, gondotam leszedem. Jött az aljáig egy csíkba és egy kicsi helyen a hagymának a zöld felülete is a felszínre bukott. Ugye nem fog megmurdelni a virág? Még csak nem is az enyém. :(

#hagyma #amaríllisz
2018. szept. 6. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen vágom, hogy pontosan hol és mit szedtél le. Talán egy régi elszáradt levél maradványt...? És akkor még a földben van az egész?


Szerintem csak annyit tehetsz, hogy ha még élő hagymarészbe szakítottál bele, akkor hagyd azt elszáradni. Hogy ne rohadjon meg, nehogy vizet önts arra a részre.

Most úgysem virágzik az amarillisz, és amúgy sem kell sokat öntözni, mert maga raktározza a nedvességet....


Nem hinném, hogy nagy bajt csináltál, abból ítélve, ahogy én értelemzem az irományod.

2018. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen levélmaradványt szedtem le. Magában az élő, húsos részben nem tettem kárt, csak véletlenül lehántoltam egy kis részen annyira hogy zölden látszik.
2018. szept. 6. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, beforr.
2018. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Majd beforr, mint a fáknál. Az egyik vereshagymánkat is kicsi helyen összerágta a giliszta, mégis megélt egész nyáron, csak a helye csúnya, de az nem lényeg, idővel a maradt sebhely is elmúlik.
2019. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!