Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma találtam ezeket a gombákat,...

Ma találtam ezeket a gombákat, csoportosan. Nem szedtem le őket. Milyen gomba lehet?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2018. szept. 17. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamilyen tinóru.

A csigarágás miatt valószínű, hogy nem mérgező, tehát érdemes lett volna párat leszedni és elvinni egy gombaszakértőhöz, és aztán ha áldását adja rá, és közel van a lelőhely, visszamenni értük.

Piacokon, ahol gombát szoktak árulni, ott mindig van nyitás táján gombaszakértő, mert átvizsgálás nélkül nem szabad árulni.

2018. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ha leszedem és úgy viszem el ellenőrhöz, hogy nem tudom milyen, n küld el melegebbre? Sok helyen olvastam, hogy arrogáns, beszologató az illető.
2018. szept. 19. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:

A hivatásos gombaszakértő arra van kitenyésztve, hogy el lehessen vinni hozzá olyan gombákat, amiket nem ismer az ember. Erre (is) kapja a fizetését, ennek fejében ingyenes a vizsgálat. (Mondjuk, némi pénzt szoktak neki adni, a gomba mennyiségétől függően.)

Pár gombát egészben, tönkkel együtt vigyél, mert minden részlet számíthat.

2018. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!