Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Abszolút kezdőként, hogyan...

Abszolút kezdőként, hogyan kezdjek bele a gombászásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék gombát szedni, mert szeretem, spórolni akarok, és a természetet járni programként...

:)



2018. aug. 14. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2018. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kimentem az erdőbe, szedtem gombákat és iszonyatosan sokat kutakodtam a Neten, hogy beazonosítsam a többségüket :)

Pár év alatt elég sokat fejlődtem, bár már az elején is ettem olyan gombát, amitől óvják a kezdőket. De én alapos vagyok és csak totálisan biztos esetben eszem meg a gombát. Halálosan mérgező gombára akár távolról hasonlító gombákat pedig csak akkor fogyasztok el, hogy 2, de inkább 3 tuti biztos pontom van.

Aki ennyire nem bízik magában, az is eheti a könnyen azonosítható jó gombákat, van belőlük elég.


Nem tudom, hol laksz, itt főleg csak ősszel érdemes gombászni, máskor szinte semmit nem találok, ősszel viszont sok jó gomba és érdekesség van.

2018. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2:

A Mátra dél - nyugati lábánál...

2018. aug. 16. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!