Kezdőoldal » Otthon » Kert » Anyósnyelv (hosszú levelű)...

Anyósnyelv (hosszú levelű) növényt hogyan lehet fiatalítani?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy az öregebb, csúnyácska leveleit levágom.

Szabad ezt? Vagy ettől elpusztul?



2018. szept. 21. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy pusztul. Kipusztíthatatlan.
2018. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kettő van belőle.

Az egyiket szétültettem, ami nálam maradt annak már levágtam a régi leveleit. A másiknak még nem mertem. De akkor szétültetés után bátran levágom azt is.

2018. szept. 21. 08:56
 3/7 anonim ***** válasza:
2018. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan levághatod, nagyon strapabíró növény. Ha sok tő van egy cserépben, szét is ültetheted őket.
2018. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A belinkelt youtube hívatkozás általánosságban véve megfelelő, konkrétan azonban nem, mert a sárga szélű változat levéldugványaiból kihajtó növénykék nem lesznek sárgacsíkosak.

Ha fiatalítani kell az anyósnyelvet, akkor biztos, hogy nem megfelelő körülmények között volt tartva. Ugyanis rendkívül sok fényt kíván és visszafogott öntözést, akkor nem nyúlnak meg a levelek. Egyébként valóban erősen sarjadzik és levéldugványról is szaporítható.

2018. szept. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A növény amiről szó van, egy idős nénitől kaptam. Nagyon sok volt neki egyben, szerintem simán ahogy összenőtt, megtörték egymást a levelek. Némelyiknek a hegye hiányzik, másoknak pedig hosszában a levél széle le van törve.

Ezért gondoltam, hogy ezeket levágnám.....

2018. szept. 21. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem maradna elég egészséges levél, akkor érdemes csak a sérült részeket levágni, nem mindenestől.

A levágástól nem lesz baj, viszont a fejlődés lassul, mivel, ugye, a levelek állítják elő az új levelekhez és a gyökerekhez szükséges szénvegyületeket, a fotoszintézis nevű dolog során.

2018. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!