Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyárfa felnyomja a teraszt?

Nyárfa felnyomja a teraszt?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat, ahol egy fiatal nyárfa van a terasz előtt. Egy ismerős mondta, hogy vágjam ki, mert fel fogja nyomni a teraszt. Ez egy lábazati terasz, tehát igen vastag a beton 30-40 cm biztosan. Sajnálnám kivágni, de ha muszály. 2-3 méterre van a törzs a terasztól.
2018. szept. 21. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is vágd ki. Fel fogja nyomni idővel.
2018. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem bántanám, biztos jó árnyékit ad. Ha valahol látod jelét, akkor cselekedj. Én talán le is ásnék a terasz mellett, megnézném mi a helyzet. A fenyőket, amit ki akarnak venni tövestől karácsonyra, meg szokták évente ásni, hogy ne nyúljon a gyökere. Talán itt is működne.
2018. szept. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak, hogy ki kell ásni késedelem nélkül, de az esetlegesen talajban maradt vastagabb gyökerek vágásfelületét érdemes gyomirtóval lekenni/lepermetezni.
2018. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én is azt tudom javasolni, hogy szedd ki. A 15 cm-es betont simán "hazavágta" idővel. Nem tudom milyen jellegű a helyszín, de kertbe nem is igazán való.
2018. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok, de akkor tényleg kiveszem, nagyon szép, lombos már, de annyit nem ér, hogy visszafordíthatatlan dolgot csináljon. Bár csak egy balatoni nyaralóövezeti telek lenne, de sajnos egy domboldalon levő telek.
2018. szept. 24. 20:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, s köszi a válaszokat.
2018. szept. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!