Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor érdemes gyümölcsfa...

Mikor érdemes gyümölcsfa csemetét ültetni? (szilva sárgabarack) Ti mikor szoktátok?

Figyelt kérdés
Valaki a kései őszi hónapokat ajánlja, valaki a korai tavaszi időszakot.
2018. szept. 29. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy melyik a jobb, csak annyit, hogy nekünk úgy alakult, hogy tavasszal ültettünk 18 db. 6 féle fát és öt éve köszönik szépen, jól vannak.

Gyönyörűen fejlődnek, hozzák a gyümölcsöket, boldogok!:)

2018. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha "szabadgyökerű" csemetére gondolsz, azt én mindig ősszel ültettem. Ha ú.n. "gyökércsomagolt" csemetéről van szó, azt én egyáltalán nem ajánlanám, mert az ültetést követő 1-2 évben szegény növény összes energiája a gyökérzet létrehozására megy el. Földlabdás, konténeres növényt meg bármikor lehet ültetni.
2018. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Ősszel kell.1 évet lehet vele nyerni .

A faiskolában adnak szaktanácsot is .Egyébként a hosszú gyökereket mindig vissza kell csipkedni a fehér részészéig.

2018. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan írták, őszi ültetéssel egy évet nyersz.

Példa rá, hogy amiket ősszel ültettem - az Auchanban vásárolt kis konténereseket- az idén már termettek.

2018. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egy év erős túlzás, de tényleg jobb ősszel, mert a tél folyamán megfelelően tömörödik a föld, valamint a gyökeresedés is beindul.

Én egyszer nagyobb mennyiségű oltványt vettem ősszel (300 Ft volt, azért akkor vettem), és mivel akkor még nem volt bekerítve a telkem, a nyulak és tolvajok miatt inkább otthon leástam őket. Amikor tavasszal kiszedtem ültetni, nagy meglepetésemre némelyiknek már 20 centis új, fehér gyökere volt.

Amúgy mindenképpen érdemes ősszel megvenni, mert tavasszal már kisebb a választék. És ha már megvan, miért ne tenné végleges helyére az ember. 1-2 fa esetén meg a nyulak ellen lehet védekezni. Az oltványokat úgyis kitermelik már ősszel, és ha nem megfelelően teleltetik, akkor tavasszal esetleg egy legyengült, károsodott oltványt vesz az ember.


Nálam eddig a többszáz fám közül az egyik legerősebb első éves növekedést egy Golden almafa mutatta, amit az Obiban vettem gyökércsomagolva. 111 Ft-ért adták, mint maradékot, a héja is össze volt ráncosodva, nem is bíztam benne, hogy életben tudom tartani. A csomagolás miatt a gyökere is meg volt kicsit törve, de nem eltörve. Szóval, a gyökércsomagolt fa se feltétlenül rossz.

2018. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Jövőhéten akkor meg is veszem a csemetéket és elültetem.

2018. okt. 2. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Mélyebbre ástam és marhatrágyát tettem az ültetőgödörbe, majd zsákos földet tettem rá, hogy ne érintkezzen a gyökér közvetlenül a trágyával, majd erre tettem rá a konténeres fát.

Idén már mindegyiken volt néhány szem gyümölcs mutatóban. Mellesleg akkorát nőttek, hogy már mindegyiket vissza is vágtam.

Így a sebek még a téli fagyok előtt begyógyulnak.

2018. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*Lehet, hogy félreérthetően írtam, természetesen zsák nélkül.

:)

2018. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!