Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes ilyen helyre kajszit...

Érdemes ilyen helyre kajszit ültetni?

Figyelt kérdés

Szóval a föld szerintem tömör így szilva vagy mirabolán alany kell csak hát száraz is.

Most a kajszi kisebb vízigényű és jobban bírja a meleg, mint a szilva. Na de az alany mégis csak szilva.

Mire érik a szilva addigra már keményre száradt a föld ezért korán lepotyognak és kevés a termés.

Ezért gondoltam a kajszira.

A mirabolán alany mennyire bírja az ilyen körülményeket?

A föld kemény,szétreped, száraz.



2016. szept. 20. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Rotázd a földet, akkor nem szárítja ki a repedezés.

Nagyon kétlem, hogy a szárazság miatt potyogna le a szilva. Inkább betegség vagy kukacok miatt. Én is kimondottan száraz helyeken termelek szilvát öntözés nélkül, még nem fordult elő, hogy szárazság miatt lett volna gyümölcshullás. A szilva nem olyan.

A faiskolákban a szilvák és a kajszik is mirabolánra vannak szemezve. Ez mindent bír, a vízben állást ugyanúgy, mint a nagy aszályokat.

2016. szept. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom rotálni. (meg nem is akarom)Füves domboldal az erdőhöz közel. Ráadásul irgalmatlanul nagy munka lenne és kevés hasznot hoz. Nem ültetvényről van szó hanem csak a családnak legyen lekvár télire. :-)

A mirabolánon a kajszi állítólag könnyebben kap guataütést.

2016. szept. 21. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, 10 kilót mindenképpen terem egy felnőtt fa, akármit csinálsz vele. Legfeljebb ha túl van terhelve, aprók lesznek, de hát a lekvárból már senki nem mondja meg, mekkora szemekből készült.

Viszont ha nem permetezgeted, akkor nemigen lesz rajta semmi, a virágmonília le szokta takarítani, aztán a hozzá nem értők bizonygatják, hogy elfagytak a virágok, hiába nem volt fagy. Ha nem akarod permetezni sem, akkor ne fogj neki.


Ha nem mirabolán, akkor mégis mire oltanád? (Léteznek ugyan speciális alanyok, de azokat faiskolákban nem árulják, külföldről lehet beszerezni.)

Kezelt fákon kisebb a gutaütés esélye.

2016. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gutaütést nem az alany, hanem a terület fekvése miatt kaphat a kajszi.
2016. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Milyen fekvés okoz gutaütést?


Gondoltam szilva alanyra oltom a kajszit. Csak annak állítólag a gyökérzete nem olyan mély és szerteágazó, mint a kajszinak meg a mirabolánnak.Rosszabbul viseli a szárazságot.

Akkor lehet azért nincs a környéken a sok magról kelt szilván termés,mert nincsenek permetezve? Ehhez képest van ami kétévente-pont tavaly amikor kevesebb eső volt-vagy 50 kilót termett. Permetezés nélkül.Gondozatlanul.

2016. szept. 21. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!