Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan szőlő fajta, amit...

Van olyan szőlő fajta, amit nem kell permetezni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 6. 10:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szóval attól bio, hogy nem gyári vegyszer, hanem természetes vegyszer a permetező?
2018. okt. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
Nekem otellóm van, meg izabella (kb 15 éve, volt a telken, amit vettem). Soha nem permeteztem - mivel nem értek a permetezéshez. Mindig jól terem, és a bora is finom - dicsérte már borász is.Sőt, van, hogy metszeni is elfelejtem - vagy nincs rá idő...mégis...
2018. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
3-as,termesztik nem tenyésztik.
2018. okt. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Bocs a 2-re vonatkozik.
2018. okt. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"a réz és a kén biotermelésben engedélyezve van"

Kedves #10-es! Lelkes olvasója és tanulója vagyok kommentjeidnek, mert érződik belőle nem csak a magas szintű szakmai ismeret, hanem az évtizedes gyakorlati tapasztalat is. Most viszont egy kis pontosítást tennék. A réz ha tribázikus rézszulfát, és a kén is, ha mikroformulázott - akkor ÖKOLÓGIAI gazdálkodáshoz ajánlott. De nem bio!

Nicsak a terméklapot! A képek alatt a 7. sor:

[link]

2018. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ööö, a bio meg az öko nem egy? Nekem az volt a benyomásom, hogy a lelkes, de nem annyira hozzáértő nagyközönség bio-t mond, a hozzáértésével tüntető szakember meg öko-t, de ugyanarra gondolnak. :)

Az tény, hogy ezzel a témával soha nem foglalkoztam mélyebben. Tehát nem zárom ki, hogy mégsem egy a kettő.

De pl. itt is egymás szinonímájaként írják le:

[link]

2018. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Meton ***** válasza:
100%
Nálunk rizling-tramini van, ez egy hibrid fajta. Sem betegségre, sem szárazságra nem érzékeny, korán érik és nagyon édes. Sajnos szaporítani nem tudtuk, a bujtatott tőkék már nem ugyanazt tudják. Csemegének kiváló, annyi nincs, hogy bort készítsünk belőle.
2018. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 De La Cruse ***** válasza:
35%
Egyiket sem kell permetezni.
2018. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

A direkt termőket a metanol-képződésre hivatkozva tiltották be, de el tudom képzelni hogy az volt velük a baj hogy nem kellett permetezni.

Pölöskei muskotály, Néró-ezek inkább csemege szőlők.

Solaris

És fajtától függetlenül, ha a növény jól érzi magát, (pl kevesebb erőteljes növény, intenzív művelés helyett, )és nem permetezed, akkor szerintem beáll a növény és terem. ha meg olyan év van ami a betegségeknek kedvez akkor a permetezés sem fog csodát művelni.

A sógorom 20 év nem permetezi a tornácára futott hatalmas szőlőt. Egy évben semmit sem termett, a többiben mindíg tele van szőlővel. (csemege, nem tudom milyen fajta)

2018. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Zala gyöngye, Bianka
2018. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!