Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell szaporítani a...

Hogy kell szaporítani a duglászfenyőt magról? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Vannak magjaim, már be is tettem őket a hűtőbe, de viszont van két angol oldal, az egyik azt írja, hogy rakjam a magokat nedves papírzsebkendőbe és azt pedig egy zacskóba majd úgy a hűtőbe, a másik szerint csak rakjam a magokat simán egy zsacskóba és úgy a hűtőbe. Melyik a jobb módszer? Van-e jelentősége?

A másik kérdésem, hogy hűtőben így meddig tárolható?

A magokat mikor kell vetni? A vetés időpontját egyik oldal sem írja.

Ja és végül, mennyi idő alatt kel ki a mag?



#kert #mag #fenyő #szaporítás #Douglas #fenyőmag #Duglászfenyő #fenyőféle #duglász
2018. okt. 12. 13:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Itt a két oldal, ha valakit érdekel:

[link]

[link]

2018. okt. 12. 13:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 100 %, hogy a nedves papírzsebkendőben bepenészedik tavaszig, és a magoknak annyi.

Lehet földben vagy rétegezve tartani ősztől, de a papírzsebkendő ilyen célra szerintem nem alkalmas.

Nem lehet, hogy csak pár hétre írja ezt a papírzsebkendős dolgot? Mert az úgy más.

A legegyszerűbb, és mindenképpen hasznos, hogy szárazon telelteted hűtőben vagy csak simán hűvös helyen, aztán vetés előtt 2 egész napra vízbe áztatod. (Az se baj, ha elfelejted, és 3 nap lesz belőle...)

Vetés április első felében.

Ha kötött földed van, akkor felesben homokkal keverd, és ezzel takard a magokat, különben az öntözéstől a teteje összeáll, összerepedezik, a felső rész elválik az alsótól, és a csírázásnak induló magoncok gyökere megszakad.

Naponta öntözd, ha szükséges.

Ha csak 2 szem magod van, és cserépben akarod keleszteni, akkor a beöntözést követően később már csak alulról öntözd, a felszínnek nem kell nedvesnek lenni folyamatosan.

2018. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, anyu mondta, hogy akkor lehet, hogy bepenészedik, ezért végül nem raktam zsebkendőbe őket.


Azt írta, hogy gyűjtsek magokat, áztassam be őket 1 napra, majd 1 hónapra pedig rakjam őket hűtőbe. Csak 1 hónapot írt, így november elején ki kellene vennem, ha a linkelt oldalak szerint csinálnám. Most ezt az áztatást már meg csináltam, nem tudom baj e.


39 Magom van.


Amúgy nem tudom, ha hamarabb elültetném őket akkor ebből származna valami előny? Bent van helyem, akár 39 is elfér, amúgy én ilyen 450 grammos tejfölöknek a poharaiba gondoltam, hogy abba vetem a magokat, nem tudom az jó e méretre?

2018. okt. 12. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem azt írja a nedves papirzsebkendővel kapcsolatban, amit te "fordítottál". Nedves papirzsebkendő között tartja 1 napig (hogy megduzzadjon, kellő mennyiségű vizet vegyen fel), utána 1 napig hagyja megszáradni !!!! és a megszáradt (de duzzadt) magokat teszi a hűtőbe (műanyag fóliában).
2018. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6.pontnál írja: "place the seeds inside a moist paper towel inside a plastic bag"
2018. okt. 12. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Fenyő a lakásban nem marad életben, ez alapismeret.

A beáztatást a veteményezés előtt kell csinálni. A papírzsebkendős-hűtős egy hónap szintén a csírázást segíti elő (szerintük), de én úgy tudom, erre nincs szükség, egy magyar erdészeti kiadványt találtam, ami szerint ez ront a csírázási átlagon Douglas esetében, hideghatásra nincs szükségük a fenyőmagoknak.

Ha beáztattad, akkor már nem szabad hagyni kiszáradni őket, mert végük lesz napokon belül. Végig kell csinálni a dolgot, de hogy - pzs-s hűtés után - novemberben elveteményezve sikered lenne, azt erősen kétlem. Mert ezt az egész beáztatást normális, szabadban való veteményezésre értik, szobában nem fog megmaradni a kikelt fenyőmagonc. Decemberben kikel, januárra elpusztul az utolsó szálig. Talán ha van valami fűtetlen, üveges előtered, ott lenne pár % esély az életben tartásukhoz.

Esetleg azt lehetne csinálni, hogy szabadba elveteményezni (most), aztán reménykedni, hogy hátha kikel majd tavasszal. De minden egyéb módszer esélye erősen közelít a nullához.

Ha szerzel új magokat, akkor vagy szabadba, vagy virágládába veteményezz, és egy év után palántázd ki a kertbe, ami megmaradt. A kis edény sok kockázattal jár.

2018. okt. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tudok szerezni új magokat.

Akkor csak ennyit kell csinálnom, hogy:

-Gyűjtök magokat

-Elrakom őket hűvös helyre

-Várok április elejéig

-Beáztatom őket 2-3 napra

-Majd elvetem őket

???


Zacskóban vannak, le van zárva teljesen a zacskó szája meg hát hűtőben vannak szóval a párolgás se nagy, szerintem nem száradtak azok ki. Ja meg a természetben is előfordulhat olyan, hogy több napos esős ködös takony idő, majd jön egy szárazabb idő.

Szerintem meg fogom tartani ezeket a magokat a hűtőben, és el fogom vetni őket majd áprilisban, lesz ami lesz.


Azt a tejfölös kis edényeket csak addig gondoltam, kihajtanak benne, de azokat egyből ki is ültetném.


Amúgy fűtetlen helyre gondoltam, durva fagyoknál minusz pár fok szokott lenni abban a helységben.

Ja és köszönöm, hogy segít :)

2018. okt. 14. 23:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez a menetrend jó lesz.


Ha van bőven mag, akkor 1-2-t érdemes kettévágni most, és tavasszal vetés előtt is, hogy nem üresek-e.

Én egyszer jártam úgy, hogy szedtem vagy 1000 magot, szépen kitisztítottam, aztán eszembe jutott megnézni, és mind üres volt...

2018. okt. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most szétvágtam kettőt, egyik üres volt.

Meg szereztem új magokat is, ezeket már úgy csinálom ahogy írtad.

2018. okt. 15. 22:15
 10/11 A kérdező kommentje:

Az eddigi eredményeim:

Volt 90 magom, 40 db az ősszel meg most is be lett áztatva, 50 db csak most vetés előtt

Kemény 2 db hajtott ki összesen, és mind a kettő az ősszel is beáztatottak közt volt. Mondjuk egy már a palántadőlés miatt tönkrement, pedig fahéjos vízzel meglocsoltam kétszer is őket miután kihajtottak, ezt az egyet ami maradt még kamillateával is meglocsoltam. (a fahéj meg a kamillatea állítólag hatásos gombaölő) Ez az egy ami megmaradt viszont elég jól néz ki, most kezd hajtani a sziklevelei között.

Az 50 db-ból egy sem hajtott ki.

Egyébként szerintem egy kicsit elba$ztam mert egy picit mélyebbre vetettem őket mint kellett volna, meg a föld sem volt olyan laza mint kellett volna (locsolás/eső hatására tömörödött pedig jónak tűnt amikor vetettem).

2019. máj. 29. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!