Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lakásban lakók: mit csináltok...

Lakásban lakók: mit csináltok télen az erkélyen levő citromfűvel?

Figyelt kérdés

Harmadik éve van itthon, első évben betegség miatt meghalt.

Második évben behoztam egyet, meghalt, ami kint maradt, visszavágtam (csúnyácska volt), tavasszal szépen megeredt.


Most pedig nem tudom, mit csináljak vele.


Aránylag meleg erkély, déli fekvésű, városi, sok aszfalttal, túlfűtött lakással... Tehát az erkélyen szerintem sosem lesz olyan hideg, mint odakint (átlagban).


2018. okt. 28. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem sok éve télen-nyáron az erkélyen van egy nagy cserépben, minden évben szépen kihajt újra.

Télre a fal mellé teszem a cserepet, és nem öntözöm.

2018. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne öntözzem?
2018. okt. 28. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:

De öntözd!

Nekem a kertben van, télen mint minden "fű" elhal és tavasszal kihajt, egyre nagyobb területen. Közben kapja az esőt, havat, jeget, mindent.

Látod, neked is az maradt meg, amit kint hagytál!

2018. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én télen átviszem a lépcsőházba. elég nagy lépcsőforduló van, és tetszik a lakóm közösségnek az hogy oda kerül némi zöld. Mi alapból így lakók a lépcsőházban szoktunk növényeket tenni amit bírják a gyűrődést, és nem kerül csilliárdokba, tehát ha baja lesz akkor nem sajnáljuk agyon. Én csak azért szoktam akkor kitenni mert itt bent sok helyet elfoglal a nagy cserépben. A lépcsőfordulóban meg a kutyát sem zavarja. Ha esetleg bútort hoznak fel, vagy valami akkor előtte szólnak, megkérnek hogy tegyük arrébb valahogy, vagy ő behúzza magához, és később vissza rakja.

Nálunk a lépcsőházba alapból nincs nagy meleg, de hideg sem, olyan kellemes 18 fok szokott lenni. Távfűtéses háztömbben vagyunk és pár éve le lett szigeteltetve az egész mielőtt ideköltöztünk akkor. Azóta mondják hogy a lépcsőházban is elviselhetőbb a téli időszak mert ott végig ablak meg ajtó csere lett, és persze fel is lett újítva, teljes festés, lámpákat kicserélték, stb...

2018. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha elég nagy az edénye, akkor kint semmi baja nem lehet. A lakásban viszont alapból kipurcan.

Mint írták, a föld feletti része télen menetrend szerint elhal, mivel nem örökzöld, és tavasszal a gyökere hajt újra, mert csak az az áttelelő része.

Az nem hülyeség, hogy ha jön egy nagy lehűlés, akkor a fal mellé teszed, mert ott hasznosítja a sugárzó hőt. De enélkül se lesz gond, ha nem szárad ki túlságosan.

2018. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!