Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csinaltok a cserepes...

Mit csinaltok a cserepes viragokkal 1 het nyaralas alatt, ahol nincs, aki öntözze?

Figyelt kérdés
Viszonylag ujak vagyunk a lakohelyünkön, es nem szivesen adnek senkinek sem lakaskulcsot, de minden mas megoldas erdekel.

2015. júl. 17. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd át őket valakihez,vagy rakj bele vízadagolót.
2015. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik virág nem bírja ki 1 hétig, ha előtte gazdagon megöntözöd?
2015. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyi virágod van, de láttam már olyan megoldást is, hogy a cserepeket egy lavórba tették és alá kevés vizet, hogy fel tudja szívni.
2015. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1 hetet majdnem minden virág kibír.

Alaposan öntözd meg, úgy, hogy a cserép aljában álljon a víz, és simán kibírja egy hétig.

2015. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a zuhanytálca aljába vagy a kádba szoktam pár centi vizet engedni, és abba állítom bele a vízigényesebb növényeket. A legtöbbet amúgy is hetente egyszer locsolom.
2015. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kapnak tűző napot és árnyékos helyen vannak, akkor mérséklődik a gond. 1 hetet kibírnak egy hűvösebb és direkt napot nem kapó északi szobában.
2015. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a benti növényeimet egyébként is hetente öntözöm. (Most a többség ugyan kint van, bent csak olyan 40-50.)

Ami különösen vízigényes, annak a tányérjába is önts, alkalmilag pár napig minden kibírja a vízben állást, még a legérzékenyebbek is.

2015. júl. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Csak 2 eszaki ablakom van, ahol nincsenek viragok (haloszoba), az összes többi deli.

Csalanviragok nem biztos, h kibirjak öntözes nelkül ilyen melegben, egy masik szinten kerdeses, nem tudom a nevet: a szarak vegen palmaszerüen körben vannak a levelek, kisebb ablakba valo virag ez is. Sztem vizben nem allhatnak.

2015. júl. 19. 01:18
 9/10 A kérdező kommentje:

A csalanviragon kivül amit a nagy melegekben minden nap öntözök a deli oldalon, az erkelyen levö viragok. Egy hosszu tartoba muskatlik vannak, es a teraszon bent 3 kisebb cserepben egy masik virag (nevet nem tudom, de temetköben is gyakran latni ezt).

Allitsam mindet a fürdökadba 1 hetre? Vagy az eszaki haloszobaba a földre? (ablakban nem ferne el mind) Vagy több vizet öntsek ala - de mennyit, par centit sztem 1 nap alatt felszivjak... es a hosszu cserep alatti kis talka meg 1 centi magas sincs...

2015. júl. 19. 22:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanacsokat, a különbözö viragoknal mas es mas itt leirt modszerrel minden viragom tulelte az egy hetet...söt! :)
2015. aug. 6. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!