Kezdőoldal » Otthon » Kert » MIért konyul le a szőlővirág?

MIért konyul le a szőlővirág?

Figyelt kérdés

Leszedtem pár napja a száraz virágokat, csúnya leveleket. Már akkor sok szép levél is lepotyogott magától. Mostanra meg egyre jobban konyulnak a szárai.

A földjét nem éreztem száraznak, és nem merem nagyon öntözni már, mert félek, hogy kirohasztom.

Mi lehet a baj?

Jelenleg fűtetlen zárt folyosó ablakpárkányán sorakoznak, kapnak fényt. Nincs huzat. Korábban a kertben volt kiültetve.


Mit tegyek?



#konyuló #szőlővirág
2018. nov. 15. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szőlővirágon, gondolom, valamilyen begóniát értesz. De milyent? Esetleg egy fotó?

A beültetés mennyire viselte meg a gyökereket? Biztos nagyon sok föld lejött.

Lehet, hogy a fény mégsem elég neki. A kerti fajták főleg fényigényesek, és kinti full napfény után a benti viszonylagos sötét már nem elég.

Harmadik ok lehet, hogy hiába fűtetlen a hely, de nappal besüt a nap, és annyira felmelegszik a levegő, hogy a hideghez szokott növények levélhullással válaszolnak.

De a legvalószínűbb szerintem az első, hogy a gyökerek többsége leszakadt a beültetésnél, mert nyilván nem egy vödörnyi földdel együtt ültetted be, a maradékról meg lepergett a föld.

Az jó, hogy nem öntözöd agyon, mert a begónia ezt nem szereti, legfeljebb hőség idején. De beültetéskor kellett egy alapos beiszapolás.

2018. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Huh, ha tudnám milyen fajta.... Sajna most műszaki okok miatt fotót nem tudok produkálni.

Az a piros virágú fajta, ami sok helyen közterületeken is megtalálható. Levelei a sötétzöld mellett kissé bordós-barnásba is átmennek. Hát sajnos passz.


Nem ettem észre, hogy említendő mennyiségben szakadt volna le gyökér. Az mondjuk igaz, hogy kevés földbe tettem. Épp akkora cserepek, hogy a földes gyökérgömböcske mellett még egy ujjnyi hely volt körben, oda szórtam be földet. És utána nagyon alaposan megöntöztem, bár nem volt vízbe állítva, de többször peremig öntöttem fel a cserepet vízzel,ami még az udvaron átfolyt rajta. És lecsepegtetés után tettem tálcára. Féltem is hogy sok lesz az az öntözés. De akkor még nem volt baja.


Most leszedtem a száraz részeket, babráltam vele, mostkezdett ilyet csinálni, pedig nem volt kiszáradva még...

2018. nov. 16. 06:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, tudom milyen. Az kimondottan kültéri, azaz nagyon fényigényes, még a teljesen zöld levelűnél is több fény kell neki, amit bent nem tudsz neki biztosítani.

A sűrűn gyökeres rész nem olyan nagy, de a hajszálvékony fehér gyökerek elmennek tán fél méterre is. 30 cm-re egész biztosan. Ezeket vágtad le.

Amúgy a beültetést nagyon profin csináltad, nem is kell neki ilyenkor nagy cserép. A begónia nem bírja hűvös helyen, ha folyamatosan vizes a földje, és kirothad. Ha egészen lecsökken majd bent a hőmérséklet, alig 0 fölé, akkor szinte teljesen száraz legyen a földje.

Ha a továbbiakban nem öntözöd sarasra, és két öntözés között hagyod megszikkadni a földet, akkor életben marad tavaszig, még ha nem is lesz szép. (De még az is lehet, hogy ha most magához tér, akkor a melegebb időszakokban jól fog kinézni.)

Nálam a félhomályos pincében is áttelelt egy magról kelt a múlt télen. Valami nagy növény földjébe hullott a magja, ősszel kikelt, és tél elején vele együtt bevittem a pincébe. Április elején új földbe külön ültetve kitettem a ház elé, és szépen beindult.

2018. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hm...

Meglátjuk mi lesz. Pár napja adtam neki kis vizet. Hát talán nem látom extrém mértékben tovább kókadni, de vissza sem erősödött. Valahogy úgy érzem, nem kell neki több víz, nem az a baj.


Lehet igazad van a gyökerekkel kapcsolatban, ilyen 30 centis nyúlványokkal nem találkoztam ahogy kifordult a földből.... Eléggé megkeményedett már a föld mellette, hiába kapirgáltam a tetejét. Talán akkor a talajban maradtak a hajszálai....?!


Próbálkozom pozitívan bűvölni őket a télen, hátha.... Sok-sok új kis hajtás van rajtuk. Van egy példány, ami iszonyú sűrű a friss hajtáskezdeményektől.... Ha értenék hozzá, ezt biztos jól lehetne szaporítani akár egy többfelé szedéssel is...?!


Egyébként nagyon-nagyon világos a helyiség, és a nap nagy részében rájuk süt a nap is, az nem lehet már baj, mert kint se kapna sokkal több napot.


Köszi a hasznos gondolatokat, még visszanézek, ha bárkinek bármi eszébe jutna később is....!

2018. nov. 18. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!