Kezdőoldal » Otthon » Kert » Öreg, nagy gyümölcsfa trágyázá...

Öreg, nagy gyümölcsfa trágyázása zöld kert közepén?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, ilyen fánál nincs értelme a törzs körül öntözni, trágyázni, hanem a csurgó alatti részre kell koncentrálni. Nem szeretném felásni ezt a területet. Ha a csurgó szélén körbe ásnék egy 30-40 cm széles sávot és ideszórnám, ásnám be az egy fára ajánlott trágya mennyiséget (Marhajó marhatrágya granulátum, igazira nincs lehetőségem), így jó?

Még megtehetem vagy hagyjam tavaszra?

Amikor az ajánlott trágyamennyiséget m2-re adják meg (fa esetében), akkor a csurgó területét vegyem figyelembe? Előre is köszi.


Egy kezdő kertész kertje:)


2018. nov. 22. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Még sose láttam, nem is hallottam róla, hogy "öreg, nagy" gyümölcsfát trágyázott volna valaki. Bár ártani biztos nem árt.
2018. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
öreg gyümölcsfát nem szabad trágyázni. Ráadásul "nagy" akkor metszve sem volt nagyon. Öreg fáknak fiatalító metszés kell.
2018. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2., köszönöm.

Akkor a trágyázás tárgyától tekintsünk el és légyszi' így értelmezzétek a kérdéseimet.

2018. nov. 22. 13:59
 4/19 mindentudó99 ***** válasza:
Miért ne kellene egy öreg fát trágyázni? Ugyan úgy kell mint mást.
2018. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hahó, én is itt vagyok!?:))
2018. nov. 22. 14:43
 6/19 A kérdező kommentje:
Természetes megfiatalítom és utána adok neki trágyát.De hogyan???
2018. nov. 22. 14:45
 7/19 anonim ***** válasza:

Talán ez segít.

[link]

2018. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én a nagy gyümölcsfáknál szalmával kevertem el az almos lótrágyát, és a talajfelszínre tettem, onnan bemosódik szépen a gyökerekhez. Nagy aszályban öntöztem ezt a mulcsréteget. Mndjuk a lótrágya nekem finom paci-illat, más trágyát biztos nagyon sekélyen bedolgoztam volna, és ráteszem a szalma/levél-mulcsot.
2018. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves Hetes, én is ezt a cikket találtam meg, de elbizonytalanodtam, miután a cikk írója a kör kerületét számolta ki a terület helyett és mintha a mértékegységek körül is lenne egy kis malőr.Ha jól értelmeztem a cikket, akkor 4kg/m2 trágyával számolt.........de csak találgatok.:(

Persze, attól, hogy rossz a számolás, még juthat jó eredményre.

Ha 2m sugarú területre 50kg marhatrágyát szórok, dolgozok be, az jó?

2018. nov. 22. 16:22
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, most látom, hogy én néztem el a számolást és rendben.
2018. nov. 22. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!