Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért kerül kétszer annyiba a...

Miért kerül kétszer annyiba a virágföld, mint fél éve?

Figyelt kérdés

Tavasszal 500-600 Ft volt 50 liter, most 1000 Ft alatt nem találni. Mégis mi indokolja ezt? Télen több helyet foglal ugyanaz a készlet, vagy mi van?


Tavasszal, a szezon elején lemehet az ára? Ha igen, miért, ha egyszer akkor fog növekedni a kereslet?



2018. nov. 24. 02:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet több a pénze az embereknek, többen vásárolnak kerti dolgokat, virágföldet és a megnövekedett kereslet inflációt okozott, a kereskedő megemelte az árat, mert ennyiért is elviszik.
2018. nov. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

többen vásárolnak kerti dolgokat - novemberben?

kereskedő megemelte az árat - az összes egyszerre?

2018. nov. 24. 05:19
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem az olcsóbb fajták elfogytak ezek meg jobb minőségűek azért drágák

biztos lehet még kapni valahol 3-400ft -ért

2018. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ugyanazokat a márkákat látod. A normális minőségűek tavasszal is 1000 fölött voltak. 5-600 Ft-osakat meg nem szabad megvenni, nagyon rossz minőségűek szoktak lenni. Kb. annyi a különbség, mint a 600 Ft-os meg az 1200 Ft-os virsli között. Kinézetre hasonló, de a lényeg hiányzik az olcsóból.

Az ilyen nagyon olcsókat szerintem nagy üzlethálózatok kínálatában láttad, náluk pedig ez szezonális termék, nem forgalmazzák egész évben.

2018. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szezonális termék, ezért tavasszal vevőcsalogatónak tartják az áruházak, nyomott árakon.
2018. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt én így nem vettem észre. Attól is függ, hol veszed. Tavasszal a 25 litereseket vettem 700-ért.

Ha jól emlékszem, múlt héten láttam az Újbuda Center Tescoban 430 Ft-ért 50 litereset.

2018. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagy áruházláncokban minden szezonális terméketmajdnem 0Ft haszonnal adják, mert kint van az újságban. Ez a reklám. Ha bemész vásárolni földet, akkor már mást is fogsz venni és azon keresnek. az a lényeg, hogy bemenj, és ezzel csalogatnak be.


Szóval jövőre is fogsz taláni 500Ft-ért földet - de abba se műtrágya, se fehér tőzeg, cska masszív feketetőzeges trutyi massza lesz.


Meg gondolom már beárazták a jövő évi árakat, mert minden emelkeedett (üzemanag, bérek, már megvásárolt alapanyagok következő szezonra a gyártónál, drágább a fólia.

Üzemanyag meg fólia is olajszármazék, és a forint is gyengült dollárral meg euróval szemben.

És munkabért is meelni kell hogy ne menjen el külföldre a dolgozó. Hát, ilyenek lehetnek benne...

2018. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!