Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mérgező növények?

Mérgező növények?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Biológia szabadon választott prezentációt csinálok barátommal.

Kitaláltam,hogy az legyen ,hogy Top 10 mérgező növény,a tanár rábólintott,azt mondta jó.

Tudnátok segíteni mik a leghalálosabb növények.

Keresgettem már ,volt ilyen,hogy ördögcérna pl.azt olvastam az halálosan mérgező.

Tudnátok mondani nagyon mérgező,halálosan mérgező növényeket amik bekerülhetnek a top 10 es listába.

Köszönöm ha segítetek :D



2018. nov. 28. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Google és a Youtube


Ott vannak top listák. Erről IS!

2018. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
tiszafa, borostyán, sisakvirág, gyöngyvirág, bürök, maszlag, aranyesö (a fa, nem a bokor!), boroszlán, gyüszüvirág, kikerics, leander, ricinus, lilaakác, fagyöngy
2018. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%

1. vagyok.


0%????


Rendben, ha arra nem vagy képes, hogy egy SAJÁT MAGADTÓL kitalált feladatra rákeress, akkor agyhalott vagy kérdező!


A popsidat kaki után ki törli ki?


Nyugotan pontozd le ezt is! Ha pedig nem jön össze a lista, akkor mond meg a tanárodnak, hogy a GYIK-en nem segítettek, pedig te kiadtad a melót!

2018. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Bro,nyugi csak kérdeztem,így is úgyis megcsináljuk mert kell az 5 össze ,és engem is érdekel a téma.

Nem értem miért kell így letámadni,hogy agyhalott vagyok.

Veszekedni még nem fogok interneten keresztül mert annak nincs értelme.

Egyszerűen csak,egy kis segítséget kértem,nem többet,csak annyit amennyit a 2.válaszoló írt.Köszönöm neki.De ti vagy te nem tudom már egyből nekemjöttök.

2018. nov. 28. 16:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 1. válaszolóval, itt nem fogsz érdemleges és hiteles választ kapni. Hasznosabb, ha szétnézel a neten, akár külföldi oldalakon is.
2018. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsodat első,és utolsó.
2018. nov. 28. 17:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Ráadásul könnyű ide bekopizni ...
2018. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az ördögcérnát mondjuk hagyd ki a Top 10-ből. Igaz, egy időben nagy divat volt a neten a veszélyes voltával riogatni az embereket, de az igazság tudtommal nem ez.

Vannak benne veszélyes anyagok, minden zöld részében (a zöld bogyóban is, ugyanúgy, mint a zöld krumplibogyóban is), de nem nagy mennyiségben. Meg lehet tőle halni, ahogy a krumpli termésétől is (főleg a túlérzékenyeknek) de ahhoz nagyon sokat kell belőle legelni.

2018. nov. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Az ördögcérna érett termése gyógyhatású.

Goji néven fut a közeli rokon fajokkal együtt.

Bár tényleg van benne valami alkaloid, de lehet, hogy a zöld paradicsom mérgezőbb.

De pl a só biztos, hogy mérgezőbb.

2018. nov. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Amugy visszamenve,mi az ott az a 0%,nem vágom 😂

Egyebkent 4 est japtunk,pedig nem is olvastuk a prezentációt,és fejből nyomtuk.

Csak a tanár buz*.

Nem szeret minket, mondjuk mi se őt annyira.

2018. dec. 19. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!